В територіальних громадах Рівненської області відбулися тренінги присвячені всеукраїнській акції "16 днів проти насильства.
11/12/2023
"16 днів проти насильства" - всеукраїнська акція, метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Як відомо, перший день акції розпочався 25 листопада, і ця дата є не випадковою.
Саме 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Також впродовж цього періоду відзначаються наступні важливі дати:
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
5 грудня – Міжнародний день волонтера.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
Закінчується ланцюжок важливих дат 10 грудня – Міжнародним днем прав людини, що теж є не випадковим.
Громадські та державні організації об’єднуються заради спільної мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
В територіальних громадах Рівненської області відбулися тренінги присвячені всеукраїнській акції "16 днів проти насильства.
Метою заходів було формування знань про насилля. Адже , щоб протидіяти і запобігати насиллю важливо знати які його види існують та куди потрібно звертатися у випадку його застосування людьми.
Фізичне та сексуальне насильство в умовах повномасштабної війни в Україні залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем, що потребує своєчасного реагування та підтримки від кваліфікованих фахівців.
В правопросвітницькому клубі «Феміда» відбувся захід на тему «Захисти життя – зупини насильство», в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Спікером заходу була психолог БФ «Рокада» Ганна Кухарук. Вона розповіла, що насильство може проявлятися не лише у застосуванні фізичної сили та чинитися ворогом, воно не обирає вік та стать, і може будь-де спіткати кожного із нас.
Часто людям, які зазнали насильницькі дії над собою, важко наважитися на те, щоб звернутися за допомогою через страх відчути осуд. Проте, отримати вчасно допомогу є надзвичайно важливо!
Усі види насильства небезпечні, тому що будь-який з них може привести до розладів психічного здоров’я і до смерті.
Не толерувати, а запобігати: поліцейські та правозахисники обговорили механізм взаємодії у боротьбі із насильством
У рамках проведення Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» у Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області за ініціативи співробітників служби психологічного забезпечення відбулась зустріч із представницею громадської організації «Чайка» Ларисою Гунько.
Зокрема, мова йшла про поняття домашнього та гендерно-зумовленого насильства, його види, механізм взаємодії у наданні комплексної допомоги постраждалим, їх захисту та підтримки тощо. У зв'язку з повномасштабним вторгненням росії на територію України особливу увагу закцентували на питанні виявлення фактів сексуального насильства, зокрема на деокупованих територіях, належному документуванні та роботі із постраждалими.
Не залишили поза увагою також питання криміналізації домашнього насильства та насильства за ознакою статі, невідворотності покарання, спеціальні заходи протидії такі як винесення термінового заборонного чи обмежувального припису, взяття на облік чи скерування кривдника на спеціалізовану програму.
Фахівчиня також проінформувала про захист постраждалих на міжнародному рівні, шляхи реалізації стамбульської конвенції про захист прав жінок, основні висновки щодо розуміння цієї проблеми в міжнародному праві та питання торгівлі людьми.
Жваве обговорення у присутніх викликали стереотипи, які існують у суспільстві, такі як «б’є, значить любить», «терпіти, бо нікуди йти», «дітям потрібен батько», тощо.
Підбиваючи підсумки, присутні були одностайні, що боротьба із насильством — це спільна робота суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Фізичне насильство може торкнутися будь-кого, незалежно від віку, соціального статусу чи фінансового положення. Це проблема, яка часто залишається непомітною в тіні мовчання.
Нерідко фізичне насильство приховують через страх або невпевненість. Часто люди ігнорують насильство, приймаючи його як щось звичне, або навіть «Ок». Але – це не ок! Мовчання – є неприйнятним. Це може призвести до повторного насильства в ще більш жорсткій формі. Важливо висвітлювати цю проблему і підтримувати тих, хто цього потребує.
Пам'ятайте, навіть один випадок насильства – це сигнал, що потрібно діяти негайно! Якщо ви стали свідком або безпосередньо постраждали від домашнього насильства, телефонуйте за номером «102».
Ваша дія – це крок до зміни. Зробимо наше суспільство безпечнішим разом!
У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства.
Не думайте, що насилля є нормальним і тимчасовим явищем, існують ефективні техніки для подолання його і звільнення від кривдника. Однак, якщо ви відчуваєте постійний або надмірний стрес, важливо звернутися до фахівця для додаткової підтримки та консультації.
Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть!
Теги: