МЦБС м. Кропивницького долучилася до проведення акції «16 днів проти насильства»,
11/12/2023
МЦБС м. Кропивницького долучилася до проведення акції «16 днів проти насильства», що тривала з 25 листопада по 10 грудня. У Центральній бібліотеці (ЦБ) та філіях були проведені такі заходи:
Центральна міська бібліотека ім. В. Панченка у партнерстві з Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства провела із студентами та викладачами Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі зустріч "Вчимося захищати себе від насильства";
· "Волонтерсько-бібліотечний десант" ЦБ і Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства;
· гра "Розірви коло насильства" філія №4;
· діалог+гра "Запобігання та протидія проявам насильства" філія №2;
· круглий стіл "Сім'я – простір без насильства" філія №16;
Коротко про зміст цих заходів.
"Вчимося захищати себе від насильства"
Центральна міська бібліотека ім. В. Панченка у партнерстві з Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства на чолі з психологинею Наталею Цумарєвою зустрілися зі студентами та викладачами Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі.
Заступник директора коледжу з виховної роботи Марина Володимирівна Бедзай привітала учасників заходу та наголосила на важливості оволодіння знаннями з протидії насильству та отриманні допомоги у критичних життєвих ситуаціях. Волонтери Тетяна Орлова і Крістіна Водзинська дали учасникам зустрічі практичні поради щодо запобігання насильству у сім’ї, жорстокому поводженню з дітьми та захисту прав жінок. Бібліотекарі Катерина Богдашова і Оксана Монзалевська провели огляд літератури, яка допоможе вплинути на вирішення проблем, пов’язаних з гендерним насиллям, насильством у сім’ї, а також у питаннях захисту жінок.
Студенти у живому спілкуванні мали можливість поставити фахівцям запитання та отримали практичні навички як поводити себе у тій чи іншій ситуації, щоб запобігти насильству.
"Світ без насильства"
Друга зустріч волонтерів та бібліотекарів зі студентською молоддю відбулася у Кропивницькому будівельному фаховому коледжі.
Психологиня Наталя Цумарєва розповіла учасникам зустрічі про види та форми домашнього та гендерно зумовленого насильства, пояснила як варто діяти у разі виникнення подібних ситуацій та куди слід звертатися за допомогою.
Волонтери закликали молодь не приховувати проявів агресії або насильства, здійснених проти особистості, а активно боротися з цими ганебними явищами у соціумі. Студенти активно ставили питання, ділилися прикладами з власних життєвих ситуацій, пов’язаних з проявами домашнього насильства, конфліктом, вербальним та соціальним насильством.
"Розірви коло насильства"
Бібліотека-філія №4 провела карткову навчальну гру «Коло безпеки». Методика гри розроблена за підтримки UNICEF Ukraine і містить у собі п’ять кіл: «Загальні поняття про насильство», «Дитина і булінг», «Дитина і насильство в мережі – Інтернет», «Дитина і домашнє насильство», «Дитина і незнайомці». Метою гри в бібліотеці було підвищення рівня обізнаності дітей та учнівської молоді щодо вчинення домашнього насильства, булінгу та жорстокого поводження в підлітковому середовищі.
"Запобігання та протидія проявам насильства"
До Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" в бібліотеці-філії №2 пройшов Діалог+гра «Запобігання та протидія проявам насильства». Учасниками заходу були учні Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі.
Бібліотекарі розповіли про форми та методи подолання явищ насильства та інформаційні ресурси, які можуть бути корисними.
Присутні переглянули соціальні ролики: «Вийди із кола насильства», створений за підтримки уряду Великої Британії за участі українських зірок та «Домашнє насильство: відповіді на поширені запитання».
Ліцеїсти підвищили свій рівень знань щодо проблеми булінгу, насильства в інтернет- мережі, погравши в настільну карткову гру «Коло безпеки».
На підготовленій бібліотекарями книжковій викладці «Скажемо насиллю STOP» представлена художня література, в якій описані життєві ситуації насильства у сім’ї та булінгу в молодіжному середовищі: «Покинь, якщо кохаєш» Колліна Гувера, «Розділи мій смуток» Світлани Талан, «Механічний апельсин» Ентоні Берджеса, «Квіти для Елджерона» Деніела Кіза. Книги з психології та конфліктології допомагають вирішити ці проблеми: «Психологія екстремальних ситуацій: Хрестоматія», «Основи конфліктології та теорії переговорів» Цюрупи М. та інші.
"Сім'я – простір без насильства"
Бібліотекарі філії №16 провели для учнів ліцею нових технологій захід "Сім'я - простір без насильства", на який запросили начальника відділу зв'язків із громадськістю Управління патрульної поліції Оксану Білоброву. Розповідь бібліотекаря з наведенням статистичних даних про випадки насильства дала зрозуміти всім присутнім, наскільки проблема є актуальною та важливою. Учні були надзвичайно активними в обговоренні даної теми. Гостя заходу детально розповіла про норми законодавства щодо особистої недоторканості та особливу увагу звернула на допустимі межі самооборони і як вірно діяти, коли ви стали випадковими свідками насильницьких дій. Зустріч стала цікавим та корисним діалогом як для учнів, так і для представниці правоохоронних органів. На згадку про зустріч пані Оксана подарувала всім присутнім символічні ґудзики.
Теги: