Завдання для дітей середнього та старшого шкільного віку
23/06/2022
Сьогодні у завершальному пості на тему відновлення власного ресурсу, ресурсу в родині та важливості емоційної безпеки ми спільно з командою проєктів #stop_sexтинг @stopsextingua та “Час поговорити” @chaspogovoryty розкажемо про спеціальні міні-вправи, що допоможуть відновити ресурс разом з дітьми.
Завдання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
Під час занять з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку важливо додавати вправи, які містять у собі фізичну активність, наприклад, повторювати певні рухи під музику або показати, як рухаються звірі, чи арт-терапевтичні завдання, де потрібно щось зобразити за допомогою фарб, пластиліну.
Це дозволяє покращити психоемоційний стан дитини і тим самим відновити її ресурс.
Завдання для дітей середнього та старшого шкільного віку
Як навчити дитину нових навичок? Бути для неї прикладом!
Саме тому пропонуємо вам виконати разом з дитиною завдання для відновлення внутрішнього ресурсу:
Подискутуйте з дитиною, як вона розуміє словосполучення “внутрішній ресурс” чи “психологічний ресурс”, що є для неї її ресурсом, що допомагає відновлювати сили та натхнення до дій? Поділіться своїми думками про це.
Створіть список справ, дій, явищ, які дозволяють поповнити внутрішній ресурс, коли дитина наодинці. Це може бути описано словами чи створено за допомогою малюнків як колаж (коли дитина вирізає картинки з журналів, які відповідають словам, а потім клеїть їх на один папір).
Обговоріть з дитиною, що є для неї важливим для покращення її психологічного стану.
Нагадайте дитині, що вона завжди може виконати якусь із зазначених дій, коли відчуває себе втомленою, не має бажання щось робити чи коли їй сумно через події в країні.
Обговоріть з дитиною, що для неї є важливим у взаємодії з дорослими для покращення її психологічного стану. А також проговоріть, як дитина може сигналізувати про те, що їй потрібна така підтримка. Наприклад, придумайте таємне слово, яке дитина зможе використовувати, або дію, яка буде сигналізувати про потребу у підтримці.
Важливо, щоб дорослі запам’ятали, що може бути підтримуючим для дитини та використовували це у взаємодії з дитиною.
Для підтримки колег, близьких та друзів ви можете пройти коротке навчання “Час поговорити” @chaspogovoryty про те, як кожен з вас може створити осередки сили та проводити зустрічі підтримки. Команда “Час поговорити” запрошує вас попіклуватися про себе та зареєструватися на навчання за посиланням: forms.gle/g1FiV7soz2fpYmeVA