Відбулись навчання представників Мінсоцполітики, територіальних громад з питань збереження емоційної стійкості, відновлення власного ресурсу під час війни
07/06/2022
Минулого тижня відбулись навчання представників Мінсоцполітики, територіальних громад з питань збереження емоційної стійкості, відновлення власного ресурсу під час війни.
Команда проєктів #stop_sexтинг Stop_sexтинг та Час поговорити поряд з освітніми проєктами також запускає серію постів на тему відновлення власного ресурсу, ресурсу в родині та важливості емоційної безпеки.
Що нам може допомогти під час війни бути у ресурсному стані?
З початком війни буденність багатьох українців дуже змінилася. Зараз звичні дії можуть забирати більше часу та зусиль, ніж раніше.
Пропонуємо топ-5 порад, що допоможуть бути підтримкою для близьких, повернутися до, корисних звичок буденного життя:
-
Піклуємося про себе.
За можливості важливо їсти та пити воду у достатній кількості, створювати комфортні умови для роботи, оскільки це допомагає у забезпеченні базових потреб. Це дієвий корисний інструмент для психоемоційної підтримки, особливо у кризових ситуаціях.
-
Повертаємося до звичних справ.
Наприклад, якщо ви раніше випивали чашку кави на початку дня і зараз ви знаходитесь у безпеці, то можете відновити цю традицію. Якщо раніше ви періодично проходили навчання, то зараз можете повернутися до цього. Це впливає на відновлення психологічної рівноваги.
-
Обговорюйте переживання.
Дуже важливо обговорювати ваші почуття: з близькими, виписувати на папір або звернутися до психолога.
-
Відновлюйте почуття безпеки.
Це можна зробити через створення безпечного місця для перебування під час повітряної тривоги чи проходження навчання з домедичної допомоги або самозахисту.
-
Створіть план “що якщо”.
Це план на будь-який розвиток подій, що викликає занепокоєння, наприклад, що робити в разі постійних обстрілів, що робити, якщо потрібно буде виїхати з міста, країни тощо.
Пам’ятайте, що кожен наш стан є зараз нормальною реакцією на ненормальні події. Кожній людині можуть допомагати різні кроки для відновлення власного ресурсу.
Крім того, ви можете пройти коротке навчання “Час поговорити” запрошуємо вас попіклуватися про себе та зареєструватися на навчання за посиланням: forms.gle/g1FiV7soz2fpYmeVA