Перейти до головного вмісту

Уляна Токарєва взяла участь у відкритій дискусії «Життєстійкість молоді в умовах криз»

17/12/2022

 

9 грудня 2022 року в освітньому хабі «Освіторія» у Києві відбулася презентація освітнього курсу та відкрита дискусія «Життєстійкість молоді в умовах криз». 

Учасниками та спікерами на заході стали представники української влади, міжнародні організації, освітні заклади-партнери, студентство та молодіжні громадські організації. Зокрема, презентація зібрала майже 50 учасників за участі:

Мустафи Ельканзі, заступника Представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, старшого координатора з надзвичайних ситуацій,

Тетяни Ломакіної, радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності, 

Уляни Токарєвої, заступниці Міністра соціальної політики України,

Володимира Максимовича, головного консультанта Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента,

Ірини Тулякової, голови Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, та інших гостей.

Під час зустрічі було обговорено широке коло питань, що стосуються психологічної підтримки молоді у подоланні складнощів, спричинених війною в Україні: загрози життю і відчуття страху, невизначеність, збереження власної продуктивності під час кризи, протистояння стресу, самореалізація в різних сферах, піклування про внутрішні ресурси тощо.

"Метою цього курсу є інформування молоді про шляхи протистояння кризам і викликам, та піклування про свої внутрішні ресурси. Це має змінити їх погляди і допомогти стати агентами позитивних змін. Важливо працювати над своєю життєстійкістю, посилювати її", - говорить Мустафа Ельканзі, заступник Представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, старший координатор з надзвичайних ситуацій.

Представники студентства також долучилися до розгляду проблеми життєстійкості серед молоді, запропонувавши Міністерству соціальної політики України започаткувати менторські програми для безперешкодної участі студентів у практичній соціальній роботі. 

Щодо можливостей молоді у підтримці вразливих верств населення заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва зазначила, що саме молодь може запропонувати нестандартні підходи до вирішення соціальних проблем у своїх громадах, зокрема, через діджиталізацію, дотримання принципів включеності, та правозахисний підхід. 

"Необхідно моніторити механізм інформування у громадах про існуючі соціальні послуги, а також тренінги з першої психологічної допомоги. Якщо така інформація відсутня, то запропонувати нові підходи для інформування у партнерстві з місцевими органами самоврядуванням, - пояснила Уляна Токарєва. Зі свого боку, Міністерство соціальної політики готове підтримувати такі ініціативи. Щодо волонтерських організацій, то вони також долучаються до надання соціальної підтримки громадянам, а саме родинам з дітьми у складних життєвих обставинах".

 

Довідково:

Освітній онлайн-курс  «Життєстійкість молоді в умовах криз» розроблено громадською організацією «Рада жінок Донеччини» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, за участі Українського католицького університету та Маріупольського державного університету. 

Курс є безкоштовним та доступний для проходження у будь-який зручний час на освітній платформі Prometheus за посиланням: https://bit.ly/3MTfiUg