Перейти до головного вмісту

Уляна Токарєва бере участь у роботі шістдесят сьомої сесії Комісії ООН зі становища жінок

09/03/2023

 

 

Інновації, технологічні зміни та освіта в цифрову епоху для досягнення гендерної рівності та розширення можливостей усіх жінок та дівчат стали предметом обговорень 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок, в якій з 6 по 17 березня бере участь українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною, представники держав-членів ООН, структур ООН, неурядових організацій з усіх країн світу.

Сучасні технології стали невід’ємною частиною стійкості України та інструментом надання своєчасної допомоги постраждалим від війни.

Заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва виступила під час засідання, присвяченого питанням реалізації порядку денного „Жінки, мир, безпекаˮ, яке відбулось 6 березня 2023 року в межах Комісії зі становища жінок. Захід організований Постійними представництвами при ООН України, Швеції, Норвегії, Іспанії, Ліберії.

Уляна Токарєва зазначила, що питання порядку денного „Жінки, мир, безпекаˮ є пріоритетними для України, оскільки мова йде про безпеку мільйонів жінок, постраждалих від збройної агресії російської федерації, а також про участь жінок у процесах реагування на збройний конфлікт, який триває в Україні уже майже десять років.

Оновлений у 2022 році Національний план дій України з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ, розроблений Мінсоцполітики спільно із зацікавленими органами державної влади, став інструментом для швидкого реагування на наслідки широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну для різних груп жінок і чоловіків.

Уляна Токарєва акцентувала увагу на тих змінах, які були внесені до другого Національного плану дій України. Зокрема, щодо розширення кола цільових груп для надання гуманітарної, психологічної, правової допомоги, соціальних та адміністративних послуг, розбудови системи надання ефективної своєчасної допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом, підтримки українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, в районах бойових дій, виїхали за кордон.

„Широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну стало каталізатором швидкого розвитку застосування можливостей цифрових технологій для спрощення адміністративних процедур, отримання соціальних, медичних послуг та гуманітарної допомоги, продовження здобуття освіти, застосування нових форматів зайнятості для працевлаштування постраждалих від війниˮ - зазначила Уляна Токарєва.

Зазначено, що в Україні розширені повноваження спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. В них тепер надаються послуги особам, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом, для надання соціально-психологічних послуг залучаються волонтери.

Уляна Токарєва подякувала міжнародній спільноті за підтримку українців, за допомогу у пошуку житла, грошову підтримку, медичні послуги, освіту, допомогу у вивченні мови та пошуку роботи.

За словами заступниці Міністра, уже зараз ми маємо працювати над тим, щоб мільйони українців, які знаходяться за кордоном, після нашої перемоги повернулись в Україну. Україна потребуватиме великої кількості фахівців для післявоєнного відновлення, відновлення зруйнованої інфраструктури та створення зручних для всіх громадських просторів.

Теги: