Розвиток соціальних послуг та подальша допомога постраждалим від війни: Мінсоцполітики та УВКБ ООН обговорили плани співпраці на найближчий час
29/11/2023
Посилення співпраці між Мінсоцполітики та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) обговорили під час зустрічі Міністерка соцполітики Оксана ЖОЛНОВИЧ та Представниця УВКБ ООН Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Зокрема, розмова стосувалася розвитку послуг у громадах та електронного кейс-менеджменту; грошових виплат громадянам, постраждалим внаслідок війни, та підтримки центрів, де надаватиметься комплексна послуга з формування життєстійкості.
Оксана ЖОЛНОВИЧ подякувала УВКБ ООН за надійне партнерство та активну роботу, спрямовану на посилення системи соціальних послуг насамперед для вразливих груп населення, які постраждали від війни. Зокрема, за останні пів року було виділено багатоцільову грошову допомогу для забезпечення під час зимового періоду потреб майже 360 тисяч вразливих осіб.
Також за підтримки Управлінням Верховного комісара ООН було облаштовано 16 безпечних притулків для осіб, які постраждали від гендерно зумовленого насильства (кризові кімнати та регіональні притулки) у 6 регіонах України.
Крім того, УВКБ ООН допомагає Інформаційно-обчислювальному центру Мінсоцполітики посилювати кібербезпеку інформаційних систем, реєстрів та забезпечення виплат соціальної допомоги.
А до кінця 2023 року запланована розробка 56 соціальних паспортів у 14 областях для забезпечення інклюзивного процесу картування та розвитку соціальних послуг для осіб та сімей, які постраждали від війни.
Кароліна Ліндхольм Біллінг запевнила, що УВКБ ООН і в 2024 році планує концентруватися на розвитку соціальних послуг у громадах насамперед для дітей та осіб, постраждалих від війни. Тому очікується активізація співпраці у реалізації проєкту з запровадження комплексної послуги з формування життєстійкості.
Робота Наглядової ради ООН працюватиме над розробкою та розвитком стійких рішень з питань гуманітарної підтримки та допомоги в громадах, зокрема, щодо відновлення.
Також УВКБ ООН продовжить роботу щодо вивчення ситуації в Україні з питань біженців та ВПО. Експерти Управління підтримують необхідність створення умов для повернення людей на Батьківщину. Для цього буде розгорнуто комплекс заходів із розширення соціальних послуг, допомоги у пошуку роботи, забезпечення житлом.
Впроваджуватиметься гуманітарна підтримка, зокрема, в зонах, де тривають бойові дії.
УВКБ ООН і надалі сприятиме в облаштуванні спеціалізованих санаторіїв для людей, які потребують догляду.
За словами Представниці УВКБ ООН Кароліни Ліндхольм Біллінг, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) цілком підтримує соціальну політику Уряду, яка спрямована на виведення людей в економічну самостійність та спроможність.
Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України та УВКБ ООН в Україні уклали Меморандум про взаєморозуміння. Його метою є максимізація спільних зусиль і можливостей для надання додаткової підтримки громадянам України цієї зими, зокрема в придбанні твердого пічного побутового палива.