Підсумки року в сфері гендерної рівності. Оксана Жолнович взяла участь у засіданні Урядової комісії
22/12/2023
21 грудня відбулось 11-те засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. Участь у ньому взяла Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Під час засідання представники Офісу Генпрокурора, міністерств та інших органів влади, міжнародних та громадських організацій підсумували річні результати роботи у сфері гендерної рівності, зокрема, запобіганні та протидії домашньому й сексуальному насильству в умовах війни.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович поінформувала про роботу спеціалізованих служб підтримки, зокрема, наголосила, що завдяки державній субвенції у 2023 році вдалося збільшити їх кількість. Так, наразі у країні функціонує 875 служб, у тому числі, 83 – у прифронтових регіонах.
“Один із наших викликів, на який ми зараз відповідаємо, – це не зупинятись і зміцнювати систему реагування на домашнє та гендерно зумовлене насильство. Адже всі ми розуміємо, який вплив має війна на безпеку найвразливіших - жінок, дітей, людей похилого віку та тих, які мають інвалідність”, – наголосила Оксана Жолнович.
За її словами, хоча дані по домашньому насильству не надто переважають довоєнні показники, у співвідношенні до кількості населення цей показник значно зріс. Впродовж 2023 року надійшло майже 270 тисяч звернень з приводу домашнього насильства. Разом з тим за рік показник охопленості постраждалих послугами спеціалізованих служб зріс на 15% і становить 30%.
“Одна з причин цього полягає в тому, що останні роки Україна дуже наполегливо працювала над розвитком системи реагування та підтримки постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства, тобто люди почали довіряти системі, звертатись по допомогу”, – додала Міністерка соцполітики.
Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина поінформувала про підтримку постраждалих від різного роду насильства. Так, зокрема, на сьогодні відкрито 11 Центрів допомоги врятованим, які за час свого існування надали комплексну підтримку близько 27 тисячам громадян. Також урядовиця закцентувала увагу на важливості введення в законодавчу площину поняття сексуального насильства та відповідальності за цей злочин.
Участь у засіданні також взяли: Урядова Уповноважена з питань гендерної політики, Катерина Левченко; Уповноважений ВРУ з прав людини, Дмитро Лубінець; заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий; заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна; Оксана Сивак, заступниця міністра у справах ветеранів; Наталія Калмикова, заступниця Міністра оборони; заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, Юрій Васьков; Представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш; Мустафа Ельканзі, заступник Представника UNFPA в Україні та інші.
Теги: