Перейти до головного вмісту

Ганна ПРОРОК, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції виступила на саміті «Фізична та психологічна реабілітація в Україні. Досвід Ізраїлю – UIRS 2023»

30/05/2023

 

Заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ганна ПРОРОК взяла участь в Українсько-Ізраїльськомусаміті «Фізична та психологічна реабілітація в Україні. Досвід Ізраїлю – UIRS 2023», що відбувся 30 травня у Львові. Ключовими темами заходу були фізична й психологічна реабілітація та застосування ізраїльських методик в Україні. 

«Сьогодні Україна розбудовує систему фізичної та ментальної соціальної реабілітації. Міністерство соціальної політики сприяє побудові цієї системи за напрямками протезування, залучення соціальних працівників, спрямовує реабілітаційні центри, які перебувають у сфері управління Мінсоцполітики, до впровадження єдиних підходів і принципів надання реабілітаційної допомоги. Ми робимо усе можливе, аби наша країна стала більш стійкою», – зазначила Ганна ПРОРОК. 

Заступниця Міністра соціальної політики України  наголосила на тому, що Мінсоцполітики відіграє ключову роль у розбудові якісної системи реабілітації в Україні, перебираючи практику, яку вже застосовує Ізраїль. 

«Важливо зазначити, що в аспекті фізичної реабілітації ми влаштовуємо роботу центрів, які підпорядковані нашому Міністерству. Одним з таких є Центр “Галичина”, де забезпечується комплексна фахова допомога  нашим захисникам», — підкреслила заступниця Міністра. 

Ганна ПРОРОК додала, що важливим напрямом роботи Мінсоцполітики є організація психосоціальної підтримки населення, зокрема, в межах надання соціальних послуг. Згідно з соціологічними опитуваннями компанії Gradus Research 71 % населення України відчуває стрес, а за даними ВООЗ — 15 млн громадян потребує психологічної підтримки, з них 9,6 млн можуть мати проблеми з ментальним здоров‘ям.

«Наразі ми ​​моделюємо концепцію створення Центрів життєстійкості відповідно до досвіду Ізраїльської коаліції травми. Такі центри — це єдина точка входу для забезпечення надання соціальних послуг населенню, зокрема соціально-психологічної допомоги, у дружньому, безбар’єрному просторі у громаді. Ми впевнені, що робота таких центрів допоможе  українцям знизити тривожність та  підвищити стресостійкість», — підсумувала заступниця Міністра. 

У заході також взяли участь представники державного сектору, інноваційні медичні центри, міжнародні фінансові інституції та благодійні фонди, бізнесмени, лікарі, науковці та технологічні компанії обох країн.