Фахівці Мінсоцполітики опрацювали практичні кейси до Закону «Про адміністративну процедуру» в рамках тренінгу від ЄС
13/12/2023
Основні новели Закону про адміністративну процедуру обговорили фахівці Мінсоцполітики під час тренінгів, що відбувалися 23-24 листопада та 05 до 08 грудня 2023 року за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR).
Учасники детально розглянули ключові принципи Закону, етапи підготовки справи до розгляду, власне її розгляд та винесення рішення, а також процес підготовки адміністративних актів (набуття чинності, припинення дії, відкликання, визнання недійсним), що підпадають під сферу Мінсоцполітики.
Серед запрошених тренерів тренінгу експерти EU4PAR – заступник голови Правління Центру політико-правових реформ, Віктор ТИМОЩУК, експерт із публічної адміністрації Центру політико-правових реформ, Євген ШКОЛЬНИЙ та доцентка кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ірина БОЙКО.
Разом із працівниками Мінсоцполітики вони розглянули практичні кейси, пов’язані з вирішенням адміністративних справ, як-от: вирішення спорів між громадянами, проведення професійної атестації, порядок призначення субсидій, можливість призначення пенсії на підставі документів, виданих на тимчасово окупованих територіях тощо.
Нагадаємо, один із ключових етапів реформи державного управління – підвищення спроможності міністерств, перетворення їх на потужні аналітичні центри, що будуть сфокусовані на формуванні політик, стануть лідерами у впровадженні реформ і підвищать ефективність діяльності уряду в цілому.
Вдосконалення сфери надання адміністративних послуг відбувається відповідно до принципів ЄС, підвищення якості надання адмінпослуг та збільшення частки послуг, доступних в електронній формі, а також зменшення адміністративного навантаження на бізнес та громадян.
Довідково:
Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR) – це проєкт, який фінансується ЄС та підтримує Уряд України у реалізації Стратегії реформування державного управління. Проєкт має на меті сприяти розбудові підзвітного, спроможного та ефективного державного управління в Україні.