Перейти до головного вмісту

Зміна підходу до системи протезування: Уряд планує запустити гранти на біонічні протези

27/07/2025

Уряд анонсував зміни підходу до системи протезування та створення нових можливостей для розвитку в Україні ринку виробництва сучасних біонічних протезів.

«Протезування — сьогодні одне з головних завдань у сфері соціальної політики. Ми маємо зробити так, щоб кожен, хто цього потребує, і військовий, і цивільний, отримав якісний протез вчасно. Ми хочемо, щоб цей ринок розвивався, з’являлося більше українських виробників», — зазначила Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко.

Вона додала, що Уряд планує запустити гранти на біонічні протези.

«Процедура отримання протезів для військових та постраждалих цивільних має бути простою, прозорою і максимально оперативною. Саме тому Мінсоцполітики готує комплексне бачення, яке перезавантажить систему. Цей напрямок є одним з пріоритетів для мене як міністра, йому буде приділена значна увага. Протез — це не просто технічний інструмент, а засіб для повернення людини до повноцінного, гідного життя після поранення», — зазначив Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України Денис Улютін.

У рамках візиту на виробництво біонічних протезів Esper Bionics, яке успішно масштабувалося до міжнародного рівня та нині має офіси у Нью-Йорку та Берліні, очільниця Уряду та міністр соціальної політики, сім’ї та єдності ознайомилися з інноваційними українськими технологіями.

Флагманський продукт Esper Bionics — біонічна кисть Esper Hand потрапила до списку кращих винаходів за версією TIME. Нове покоління протезів, яке зараз готується до запуску, буде технологічно вдосконаленим та доступнішим за ціною. Це відповідатиме граничній вартості протезів, встановленій державою, для безоплатного забезпечення протезами осіб з інвалідністю та військових, які отримали ампутації внаслідок участі у бойових діях.

Цього тижня також відбулися зустрічі із фахівцями з реабілітації, виробниками та керівниками реабілітаційних центрів. За результатами, Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України і Міністерство охорони здоров’я визначать чіткий план врегулювання проблемних питань.

Денис Улютін наголосив, що система протезування має стати частиною повного маршруту реабілітації людини. Наразі у фокусі роботи Мінсоцполітики за цим напрямом три ключові завдання:

  • Протезування як частина реабілітації — з чітким маршрутом: від моменту ампутації до підбору протеза, навчання користуванню, супроводу й повернення людини до повноцінного життя. Включаючи роль громад щодо адаптації, супроводу та працевлаштування людини після встановлення протеза.
  • Прозоре ціноутворення на кожному етапі допомоги, яке дозволить ефективніше витрачати кошти й охопити більшу кількість людей, які проходять шлях протезування.
  • Державна підтримка розвитку українських виробників протезів задля системного забезпечення людей якісним сучасним протезуванням.

Теги: