Як організувати Центр життєстійкості від “А” до “Я”: Мінсоцполітики розпочало серію вебінарів
27/06/2024
З 25 червня, за ініціативою Міністерства соціальної політики та за підтримки ІСАР Єднання, розпочалися онлайн-навчання для надавачів соціальних послуг та органів місцевого самоврядування, які планують відкривати у своїх громадах Центри життєстійкості.
Як облаштувати Центр з урахуванням принципів доступності та безбар’єрності? Яким чином комунікувати про послуги Центру у своїй громаді? Якими критеріями керуватися при оцінці якості надання послуг та проводити моніторинг діяльності простору?
Упродовж десяти вебінарів досвідчені психологи, соціальні працівники, архітектори, дизайнери, комунікаційники, фінансисти та інші спеціалісти навчатимуть учасників, з чого почати планування та як реалізувати Центр життєстійкості у своїй громаді.
Також, спікери поділяться досвідом, як надавати психологічну підтримку, комунікувати з відвідувачами та планувати бюджет Центрів. Долучитися до вебінарів можуть усі охочі, заповнивши форму реєстрації.
Відкрили серію онлайн-навчань партнери проєкту - спеціалісти з урбан-бюро Big City Lab - Софія Брем та Марина Мельник. Архітекторки презентували Путівник зі створення безбар’єрного простору Центрів життєстійкості, розроблений на замовлення Міністерства соціальної політики, за фінансової підтримки агропромислового холдингу “Астарта”.
У Путівнику зібрані практичні поради з організації Центру: основні принципи безбар'єрності просторів, зони, які мають бути в ньому з детальним описом облаштування кожної, особливості організації приміщень, де планується надання психологічної підтримки та поради, як зробити якісний дизайн такго осередку не за всі гроші світу.
Запис першого вебінару можна подивитися за посиланням.
Нагадаємо, Центри життєстійкості – пілотний проєкт Міністерства соціальної політики, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
Серію вебінарів організовано ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства» USAID Україна.
Теги: