У Мінсоцполітики презентували проєкт підтримки дітей і молоді з досвідом альтернативного догляду: наставництво, гранти, можливості для розвитку
12/05/2025
У Міністерстві соціальної політики України відбулася презентація проєкту «Підтримка дітей і молоді з досвідом перебування в альтернативних формах догляду», спрямованого на тих, хто має досвід інституційного виховання, зростання під опікою, у прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу. Проєктом передбачено:
- юридичну підтримку дітей та молоді;
- гранти на реалізацію соціально-освітніх проєктів;
- програму «ДІйМО: навички для життя» (зокрема, фінансову грамотність);
- серію посібників для розвитку м’яких навичок, участі молоді у прийнятті рішень, наставництва для дітей та молоді з порушеннями розвитку;
- онлайн-курс і комунікаційну кампанію про наставництво;
- програму «ДІйМО: спільнота лідерів» — платформу для розвитку громадянської активності та лідерських якостей.
«Презентований проєкт цінний тим, що розроблений людьми, які як ніхто інший знають потреби молоді з досвідом альтернативного виховання. Команда “ДІйМО” робить важливий внесок з позиції власного досвіду — і у формування державної політики, і в її реалізацію. Ці молоді люди не побоялися винести свої особисті історії на загал. Тому своєю роботою “ДІйМО” також ламає усталені стереотипи про подальшу долю дітей, які виходять із закладів», — говорить Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики.
«Ми раді бачити спільний прогрес у розбудові системи догляду, що відповідає найкращим інтересам кожної дитини. Реалізуючи цю ініціативу, ми прагнемо відновити довіру, гідність та широкі можливості для дітей і молоді з досвідом альтернативного виховання. Наша співпраця з Міністерством соціальної політики, Офісом дітей і молоді «ДІйМО» та громадянським суспільством спрямована на виконання обіцянки про те, щоб жодна дитина не залишилась без уваги», — зазначає Мунір Мамедзаде, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ в Україні.
Реалізація цього проєкту здійснюється відповідно до п’ятої стратегічної цілі Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні. Стратегією передбачено, зокрема, створення системи підтримки для дітей і молоді з досвідом альтернативного виховання для їхнього успішного переходу до самостійного життя та повноцінної інтеграції в суспільство.
«Ми хочемо, щоб кожна молода людина бачила свою силу, мала поруч підтримку й отримувала можливості, яких потребує саме вона», — підкреслює Кирило Невдоха, Голова Офісу «ДІйМО».
«Ми в «Українській мережі за права дитини» щиро віримо, що «ДІйМО» стане потужною організацією, яка системно захищатиме права дітей і молоді з досвідом інституційного догляду. Саме тому ми підсилюємо команду, виступаємо партнерами — від супроводу регіональних ініціатив до формування стратегічного бачення. Це не просто допомога – це шлях до системної, сталої підтримки, яка дає молодим людям відчуття безпеки, довіри та гідності», — зазначає Дар’я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини».
Презентований проєкт — продовження вже наявної спільної роботи з партнерами. Ініціатива дозволяє масштабувати успішні практики, впроваджувати інноваційні підходи та забезпечувати дітям та молоді рівні шанси на успішний старт і впевнене майбутнє.
Проєкт «Підтримка дітей і молоді з досвідом перебування в альтернативних формах догляду» реалізується ЮНІСЕФ спільно з ГС «Українська мережа за права дитини» та Офісом дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики України за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW, Європейського Союзу та Уряду Швеції.
Теги: