Перейти до головного вмісту

Світ об'єднується заради захисту дітей: підсумки Глобальної міністерської конференції з питань припинення насильства над дітьми

12/11/2024

 

У Колумбії відбулася Глобальна міністерська конференція з питань припинення насильства над дітьми, під час якої команда Міністерства соціальної політики України на чолі з Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович активно просувала на міжнародному рівні питання забезпечення безпеки і прав дітей  в умовах війни. 

На одній з панелей, що була присвячена конкретним практикам для припинення насильства над дітьми, Оксана Жолнович наголосила, що Україна, попри війну, активно працює над впровадженням інноваційних підходів у захисті прав дітей. 

 «Україна прагне створити середовище, де кожна дитина матиме доступ до безпечного дитинства, і розраховує на міжнародну підтримку для досягнення цієї мети. Тому ми плануємо розширити програми допомоги в громадах, щоб батьки могли отримувати психологічну підтримку та навчання, забезпечуючи найкращі умови виховання дітей. Крім того, ми активно працюємо над поверненням дітей, насильно вивезених до росії, надаючи їм психосоціальну підтримку і реабілітацію», - акцентувала Оксана Жолнович.

Також очільниця Мінсоцполітики розповіла міжнародній спільноті про проєкт Bring Kids Back UA, створений за ініціативи Президента України Володимира Зеленського та спрямований на повернення депортованих дітей та реінтеграцію їх у суспільство. 

На панелі «Інтегровані служби реагування та підтримки» заступниця міністра соціальної політики Ірина Постоловська підкреслила, що повномасштабна війна, розв’язана росією проти України, створює нові загрози, зокрема збільшення кількості депортованих, переміщених і постраждалих дітей. Вона акцентувала на важливості розбудови інтегрованих служб підтримки, як-от моделі Barnahus, яка об'єднує медичну, правову та психологічну допомогу в одному просторі, що мінімізує травму для дітей. Заступниця міністра зазначила, що для ефективного захисту дітей у кризових ситуаціях необхідна співпраця соціальних служб, поліції, медичних закладів та громадських організацій, що дозволяє швидко реагувати на випадки насильства та забезпечувати комплексну реабілітацію.

Серед ключових зустрічей, проведених Міністеркою Оксаною Жолнович, були переговори з представниками Швеції, Колумбії, Франції,  Естонії, Румунії, ПАР. 

Під час зустрічі з Міністеркою охорони здоров’я та соціальних справ Королівства Швеції Каміллою Вальтерссон Грьонвалль обговорили питання співпраці у сфері соціальної підтримки та захисту прав дітей. Сторони розглянули впровадження спільних програм, спрямованих на покращення соціальних послуг в Україні, зокрема у сфері захисту дітей. 

На зустрічі з головою делегації - Міністром закордонних справ Колумбії Луїсом Гілберто Мурілло Уррутіа обговорили підтримку справедливого миру в Україні та участі в реалізації Формули миру Президента Володимира Зеленського та співпрацю у соціальній сфері. 

Під час зустрічі із Міністеркою у справах сім'ї та раннього дитинства ФранціїАньес Канайесторони обговорили шляхи посилення підтримки у сфері відновлення людського капіталу, зокрема,  впровадження нових соціальних послуг.

Зустріч із Міністром закордонних справ Естонії паном Маргусом Цакно була присвячена обговоренню стратегічного партнерства на шляху до ЄС, з акцентом на захисті прав дітей. 

Також важливими були зустрічі з заступником виконавчого директора ЮНІСЕФ Омаром Абді та генеральним директором Ради Європи з питань демократії Мар'єю Руотанен, де обговорювалися питання посилення підтримки у сфері прав дітей на міжнародному рівні.

Українська делегація отримала високу оцінку за свій внесок у розробку та впровадження дієвих механізмів захисту дітей і презентувала нові ініціативи, спрямовані на покращення умов життя та безпеки дітей, особливо в умовах війни. Україна підтримала міжнародний документ «Заклик до дії», який об'єднує країни у боротьбі з насильством над дітьми та визначає кроки для створення ефективних програм захисту.

  

 

Теги: