Прифронтова громада на Дніпропетровщині реалізує мирні проекти
04/07/2022
У кількох десятках кілометрів від Ниви Трудової Криворізького району Дніпропетровської області проходить фронт. Але село, яке є центром громади, не завмерло в очікуванні завершення війни, а сміливо будує плани на майбутнє.
«У нас є кілька п’ятиповерхівок, у яких ми нарахували одинадцять залишених квартир, – розповідає голова Новотрудівської ТГ Ірина Пелецька. – Готуємо документи, щоб перевести їх у комунальну власність, залучити до ремонту кошти ООН і поселити туди внутрішньо переміщених осіб, які вирішили у нас залишитись і працевлаштувались. Бажаючих достатньо».
У громаді чекають на представника (інженера) місії ООН, з яким ведуться перемовини щодо часткової участі в будівництва хостелу. Ідея переобладнати покинуте приміщення старої музичної школи у бюджетне житло в голови громади виникла під час війни, коли з’явилася потреба розселяти ВПО. Там можна буде облаштувати 4-5 кімнат, зробити кухню, поставити душові кабіни, туалет.
Роботи у громаді вистачає. Потрібні працівники на свинокомплекс, молочнотоварну ферму, житлово-комунальне підприємство, комбікормовий завод, до фермерів, які займаються вирощенням сільськогосподарської продукції. До речі, комбікормовий завод і один з фермерів забезпечують робітників з числа вимушених переселенців гуртожитками.
Справитися з серйозними викликами перших місяців війни, коли гостро постала потреба забезпечити вимушених переселенців продуктами харчування, допомогла співпраця громади з місцевим бізнесом. Підприємці й фермери створили благодійний рахунок, за кошти якого громада могла видавати натуральну допомогу внутрішньо переміщеним. Окрім того, з цих коштів виплачується матеріальна допомога людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, закуповуються речі, необхідні захисникам.
Нещодавно у громаді відкрили Центр надання соціальних послуг. Раніше, коли Нива Трудова і дев’ять навколишніх сіл відносилися до Апостолівського району, ці послуги надавалися на умовах співфінансування. Зараз троє соціальних працівниць переведені на роботу за місцем проживання. Разом вони обслуговують 14 осіб похилого віку, як і було до війни: обробляють невеликі земельні ділянки, готують їсти, прибирають. Наразі триває сезон консервування овочів і фруктів, тож соцпрацівниці найчастіше отримують замовлення від своїх підопічних саме на цю послугу. Громада планує згодом розширити штат центру. Це вимога часу, адже серед ВПО буде зростати кількість людей, які потребуватимуть соціального догляду.
Окрім того, у громаді недавно з’явилася прийомна родина – одинока жінка взяла на виховання з дитячого будинку трьох дітей, матір яких позбавили батьківських прав. Їй допомогли швидко оформити документи, по яких вона отримуватиме державну допомогу, а місцевий благодійний фонд «Майбутнє» забезпечив її побутовою технікою і взяв на себе оплату комунальних послуг прийомної сім’ї. А голова громади домовилася з власником молочно-товарної ферми про те, щоб він щотижня завозив у новостворений дитячий будинок по п’ять літрів молока.
В Ірини Пелецької ще багато планів по розвитку громади. Усі вони, звісно, пов’язані з мирним життям.
Теги: