Представники Мінсоцполітики долучилися до роботи стратегічної сесії щодо психосоціальної підтримки дітей і підлітків, проведеної UNICEF Ukraine за участю Олени Зеленської
31/10/2022
Представники Мінсоцполітики долучилися до роботи стратегічної сесії, присвяченій розробці моделей послуг із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки для дітей і підлітків.
У заході, організованому Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, взяла участь дружина Президента України Олена Зеленська, фахівці із психічного здоров’я, експерти, представники міністерств і відомств, місцевого самоврядування, міжнародних та громадських організацій, бізнесу.
«Тисячі українських дітей просто зараз бачать загибель і самі ризикують життям, вони переживають десятки небезпек і страхів, надто рано дорослішають. Але вони ще не дорослі й особливо вразливі. Наш обов’язок – захистити не лише фізичне, а й психічне здоров’я наших дітей. Не можна допустити, щоб тягар пережитого зламав їхнє майбутнє. Вже сьогодні їх потрібно підтримати психологічно й забезпечити таку підтримку стільки, скільки буде потрібно», – наголосила Олена Зеленська.
Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін зазначив: «Важливо, що, окрім створення власне системи послуг, ініціатива першої леді сприяє формуванню культури піклування про психічне здоров’я дорослих і дітей. Ми в ЮНІСЕФ хочемо, щоб люди в Україні, тим паче під час війни, не нехтували своїми переживаннями, зважали на емоційний стан дітей, навчалися технік самодопомоги, мали змогу звернутися по якісну й доступну психологічну та психосоціальну підтримку, не соромилися й не вагалися робити це».
Стратегічну сесію провели у межах роботи над Національною програмою психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, створення якої ініціювала дружина Президента.
Довідково
Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді України Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.
Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.