Перейти до головного вмісту

Оксана Жолнович: працюємо над тим, щоб кожне повернення евакуйованих дітей було безпечним і відповідало їхнім найкращим інтересам

30/12/2024

27 грудня Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, Голова Державної служби у справах дітей Петро Добромільський, представники ОВА і неурядових партнерів відвідали осередок, де проходять адаптаційний період діти, які повернулись до України з Туреччини. Це діти, яких через повномасштабне вторгнення довелося евакуювати за кордон із закладів інституційного догляду.


“Держава працює над тим, щоб кожне повернення було безпечним і відповідало найкращим інтересам дітей. Детальний механізм повернення, який ми розробили разом з партнерами, враховує потреби кожної дитини. Це не лише про необхідні дах над головою, їжу та навчання. Головний пріоритет — знайти для таких дітей їхніх родичів, які візьмуть їх під опіку, або прийомні сім’ї чи сім’ї усиновлювачів, де вони зможуть жити в теплі й турботі, а не повертатися до закладів”, — зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.


Зазначимо, що вже 30 зі 137 дітей, які повернулись з Туреччини, влаштовані в сімейні форми виховання. Ще 20 дітей найближчим часом возз’єднаються з новими сім'ями.


Оксана Жолнович додала, що в межах пілотного проєкту створюються спеціальні осередки оздоровлення і відпочинку у віддаленому від лінії фронту регіоні, де з дітьми працюють психологи і фахівці з соціальної роботи. Це потрібно для того, щоб діти після повернення в Україну могли адаптуватися до сьогоднішніх умов, отримати повну підтримку й піклування щодо всіх питань, які могли виникнути під час вимушеної евакуації. А після цього — потрапити в сім’ю.


“Діти дуже раді бути знову на Батьківщині! Найголовніше, що зараз вони в безпеці, і ми працюємо над їхньою адаптацією до нових умов та влаштуванням у сімейні форми виховання. Це частина Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Вдячний всім партнерам, які сприяли поверненню та інтеграції дітей в українське середовище”, — наголосив Голова Державної служби у справах дітей Петро Добромільський.


Важливо, щоб кожна дитина відчувала турботу, безпеку та підтримку, розуміла, що про неї піклуються, навіть якщо вона з тих чи інших причин втратила сім'ю. Тому держава опрацьовує всі можливі механізми, щоб забезпечити дітям комфорт і спокій. Цей підхід базується на найкращих світових практиках, які адаптовані до реалій України.


Теги: