На Запоріжжі обговорили цифровізацію соціальної сфери: регіон відвідав CDTO Мінсоцполітики Костянтин Кошеленко
17/07/2024
У межах робочого візиту до Запорізької області Костянтин Кошеленко обговорив із фахівцями соціальної сфери виклики, з якими стикаються на місцях, уже доступні сервіси, а також анонсував низку цифрових рішень, що полегшують роботу.
«Цифровізація – це не лише про перехід на режим "без паперів". Це також про зручність, комфорт і безпеку людей, а в умовах повномасштабної війни це пріоритет номер один. Тож ми посилено працюємо над послугами і сервісами, щоб українці швидко та зручно отримували соціальну підтримку. Від колег Запорізької області почули чимало корисних ідей, які обов'язково візьмемо в роботу», – сказав Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Він додав, що на порталі «Дія» доступні 4 види соціальної допомоги – щоб їх отримати, раніше доводилося зайвий раз відвідувати органи соціального захисту, збираючи довідки та заповнюючи заяви. Однак зараз їх можна оформити дистанційно, не виходячи з дому.
Йдеться про такі види допомоги як:
- при усиновленні дитини;
- людині, яка доглядає за хворою дитиною;
- людині з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
- на дитину одинокій матері або батькові.
Подати заяву на призначення пенсії, спрощену заяву про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива, стати на облік кандидатів в усиновлювачі – такі послуги також доступні в «Дії». До того ж, у травні запрацювала Єдина державна платформа про усиновлення і сімейні форми виховання.
«Запорізька область підтримує ініціативи Мінсоцполітики щодо цифровізації соціальної сфери і готова стати пілотною, щоб тестувати інноваційні рішення. Спрощення процедури отримання соціальної допомоги, зменшення черг та підвищення якості обслуговування – це те, чого насамперед потребують жителі громад нашого прифронтового регіону», – сказав Володимир Чередніченко, заступник голови Запорізької ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Крім того, із представниками департаменту соціального захисту населення Запорізької ОВА та профільних структурних підрозділів із територіальних громад області обговорили стан роботи та розвиток Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС). Зокрема, функціонал виплат на базі Єдиної системи та Централізований банк з проблем інвалідності (ЦБІ).
Під час робочої поїздки делегація відвідала Центр захисту і підтримки дітей та сімей Мелітопольської міської ради, геріатричний стаціонар Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а також у Широківській територіальній громаді відділ реабілітації та Центр життєстійкості. Загалом у Запорізькій області працює 4 таких просторів – до кінця року відкриють свої двері ще 2. Із їхнім переліком можна ознайомитися за посиланням.
«Ми спостерігаємо, як у громадах відгукується Програма життєстійкості. Кожен житель може звернутися до Центру і отримати необхідні йому послуги. Для ще більш ефективної взаємодії команда Мінсоцполітики уже напрацьовує цифрові рішення», – поділився Костянтин Кошеленко.
Водночас зараз працюють над можливістю подавати онлайн-заяви для отримання соціальних послуг – відповідний функціонал випробовують у 4 пілотних регіонах. Після того, як там представники органів соціального захисту населення та надавачі соціальних послуг відтестують можливості функціонала електронного кейс-менеджменту, запуск по всій Україні планують на осінь.
Нагадаємо, що всій Україні працює 100 Центрів життєстійкості – загалом такі простори працюватимуть у 209 територіальних громадах 22 областей України.
Теги: