Перейти до головного вмісту

На Сумщині реалізуються питання рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад

17/02/2022

 

16 лютого у День єднання за широкої участі громадськості – представників/представниць Структури ООН Жінки в Україні, громадських організацій «Ліга сучасних жінок», «СМАЙЛ», «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», «Центр соціальних досліджень Сумського державного університету, «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», «Калинове гроно», Гендерного ресурсного центру Сумського державного університету відбулося засідання Обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми.

У рамках проекту «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні» Структурою ООН Жінки було проведено дослідження «Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Україні» та підготовлені відповідні рекомендації.

З рекомендаціями Структури ООН Жінки для обласних державних адміністрацій та виконавчих органів місцевого самоврядування щодо застосування гендерного підходу до подолання кризи, спричиненої пандемією COVID-19 ознайомили учасників зібрання координаторка проекту в Сумській області Крістіна САХНО та екпертка Юлія САВЕЛЬЄВА. До обговорення пропозицій щодо їх реалізації долучилися в онлайн форматі керівниця напрямку зазначеного проекту від ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» Олена СТРЕЛЬНИК і проектна спеціалістка Уляна БІЛА.

(Дослідження доступно для перегляду за посиланням: https://bit.ly/3u5BSBS)

За ініціативи Сумської обласної державної адміністрації та згідно з рішенням Сумської обласної ради у липні 2021 року було підписано заяву про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, заступник голови координаційної ради Людмила МУСІЯКА розповіла про алгоритм розроблення Плану дій щодо рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, а також закликала всіх присутніх долучитися до його розробки та практичної реалізації.

Свою думку стосовно дотримання/порушення норм Закону України «Про захист суспільної моралі» у місті Суми висловила старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, фахівець Гендерного ресурсного центру, кандидат філософських наук Юлія Савельєва.

Неодноразово під час обговорення питань було наголошено на значущій ролі консультативно-дорадчих органів, таких як координаційна рада, у вирішенні завдань та реалізації планів дій в громадах та Сумському регіоні в цілому.