Мінсоцполітики та Громадська рада долучилися до міжнародного Тижня Відкритого Уряду
12/05/2023
11 травня 2023 року відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України в межах проведення Тижня Відкритого Уряду, який проводиться в країнах-членах Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» з 8 до 12 травня 2023 року.
Державний секретар Міністерства Наталія НЕНЮЧЕНКО під час виступу на засіданні зазначила, що Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд», до якої Україна приєдналася одразу після її започаткування у 2011 році, стала майданчиком для розвитку діалогу, пошуку компромісів, точок дотику Уряду та представників громадянського суспільства в обговоренні проблемних питань, що можуть бути вирішені за допомогою сучасних інструментів відкритого урядування.
Україна долучилась до цьогорічного Тижня Відкритого Уряду, попри складнощі та виклики воєнного часу.
Наталія НЕНЮЧЕНКО також зауважила, що для Мінсоцполітики важлива ефективна співпраця з Громадською радою, експертна оцінка проєктів нормативно-правових актів, розроблених Міністерством, для знаходження спільних рішень в інтересах суспільства.
На засіданні члени Громадської ради були поінформовані представниками Мінсоцполітики з питань стану виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам відповідно до постанови № 332 від 20.03.2022 (зі змінами) та захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під час війни, взяли участь в обговоренні цих питань, розглядали нормативно-правові акти, розроблені Мінсоцполітики, а також питання, зокрема, пов’язані із забезпеченням підтримки вразливих верств населення в умовах воєнного стану .
Громадською радою:
- погоджено:
- проєкт постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю / моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей”;
- проєкт постанови Кабінету Міністрів України „Про реалізацію експериментального проєкту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.
- погоджено із зауваженнями:
- проєкт Закону України “Про внесення зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо використання допомоги (коштів)”;
- проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про реалізацію спільного із Всесвітньою продовольчою програмою ООН проєкту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки окремих категорій населення”.
Довідково
20 вересня 2011 року, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН була започаткована міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» – Open Government Partnership .
Декларація Партнерства визначає чотири ключові зобов’язання країн-учасниць:
1. Підвищення доступності інформації про діяльність державних органів;
2. Підтримка залучення громадянського суспільства;
3. Впровадження високих стандартів професійної чесності у державному управлінні;
4. Підвищення рівня доступу до нових технологій задля забезпечення відкритості та підзвітності.
Сьогодні вже понад 75 країн об’єднано цінностями Партнерства.
У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні зобов’язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.
Урядом України спільно з громадянським суспільством реалізовано 5 дворічних планів дій та наразі формується шостий національний план дій.
Найважливіший успіх Ініціативи полягає в тому, що об‘єднання зусиль Уряду та громадянського суспільства створює нові можливості для позитивних змін у житті громадян.
Серед важливих досягнень за 12 років реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні - доступ до інформації у форматі відкритих даних; е-петиції, е-звернення; е-системи ProZorro/DoZorro/ProZorro.Sale; е-декларування; відкриті публічні фінанси; е-послуги тощо.
Теги: