Перейти до головного вмісту

Люди з Великим Серцем: як на Полтавщині дбають про вимушених переселенців

27/06/2022

 

 

Під час війни кожен з нас виконує свій обов'язок перед Україною на своєму місці. Соціальні працівники, на яких припало велике навантаження, не виняток. Зберігати стандартні соціальні послуги, підтримувати ВПО, працювати навіть під час окупації — це те, що роблять ці люди з Великим Серцем.

До вашої уваги – цикл розповідей про те, як соціальна сфера в Україні вистояла і діє у надскладних обставинах на прикладі конкретних громад.

Дехто із внутрішніх переселенців, зареєстрованних у Сергіївській територіальній громаді на Полтавщині, виїжджали звідси до інших безпечних регіонів та потім знову поверталися. Пояснювали це тим, що кращого місця, ніж у мальовничих і привітних селах громади, не знайшли. А чотири родини із Сумщини та з-під Краматорська вирішили залишитися тут на постійне місце проживання. Уже й городи посадили.

До речі, всі запити щодо надання земельних присадибних ділянок громада виконала. Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування  забезпечила вимушених переселенців посадковим матеріалом. А фермери обіцяють передати бажаючим безоплатно на вирощення молодняк свиней, курчат бройлерів із кормами на додачу.

Сергіївська громада - одна з найуспішніших в області.  Протягом останніх кількох років вона активно розвивала соціальну сферу, тому люди , тікаючи від війни, вибирають її для тимчасового проживання не випадково. Тут, зокрема, у кожному старостаті діють сучасні фельдшерсько-акушерські пункти, де можна пройти медичні обстеження на новітній апаратурі. Працюють пекарня, сироварня, сушильні, столярний цех та інші виробництва, які потребують робочих рук.

— Внутрішньо переміщених осіб громада оточила особливою турботою, — говорить директорка центру надання соціальних послуг пані Олександра.  — Ми розселили їх безоплатно у добротних хатах, кількох бажаючих влаштували на роботу в комунальне господарство. Двом медикам, які працюють у Гадячі й користуються пасажирським автобусом, надали пільги на проїзд. 210 людей отримали від ТГ матеріальну допомогу по 1 тисячі гривень на домогосподарство і по 500 гривень на людину. Загалом ці видатки становлять 170 тисяч гривень.

Гуманітарна допомога роздається раз на два тижні. У пакети з натуральною допомогою для внутрішньо переміщених осіб мешканці громади вкладають олію й борошно, виготовлені з соняшника та пшениці, що поставляють у місцеві переробні цехи сільські підприємці. Фасувати продукцію сходиться ледь не півсела, і це дуже згуртовує людей.

Теги: