Перейти до головного вмісту

Людмила Шемелинець пояснила, хто матиме право на нові «дитячі» виплати з 2026 року

06/11/2025

З 1 січня 2026 року в Україні запроваджується новий порядок виплат державної допомоги при народженні дитини. Про це повідомила Перша заступниця Міністра соціальної політики, сім’ї та єдності Людмила Шемелинець в ефірі телеканалу «Інтер».

За її словами, 50 тисяч гривень буде одноразовим платежем, і ця сума стосуватиметься лише тих матерів, які народили після 1 січня 2026 року.

«Якщо ми говоримо про всі інші види виплат, то вони будуть гарантовані і для тих дітей, яким станом на 1 січня 2026 року ще не виповнилося одного року», – підкреслила Перша заступниця Міністра.

Вона також уточнила, що батьки дітей, яким станом на 1 січня 2026 року не виповнилося одного року, мають право отримати допомогу в розмірі 7 тисяч гривень до досягнення дитиною однорічного віку.

​​Крім того, після досягнення дитиною одного року, сім’ї матимуть можливість отримати виплати за програмою «єЯсла».

Нагадуємо, Верховна Рада України в цілому прийняла законопроєкт про підвищення «дитячих» виплат.

Теги: