Перейти до головного вмісту

До Центрів життєстійкості найчастіше звертаються із запитом про психологічну підтримку - Уляна Токарєва

26/08/2024

В Україні, в межах пілотного проєкту Міністерства соцполітики, працюють уже 162 Центри життєстійкості. До кінця року таких центрів має бути 200.

Про це заступниця міністра соціальної політики України сказала в інтерв’ю hromadske.

Вже зараз проєкт себе більш ніж виправдовує - за допомогою звертаються різні категорії населення, а найчастіший запит — психологічна підтримка.

«Дуже багато як родин ветеранів, так і самих військовослужбовців звертаються із запитом на психологічну підтримку. Окрім того, в центрах консультують і з соціальних питань та допомагають з іншими запитами, наприклад, долучаючи інші служби. Та основний акцент — це все ж психологічна підтримка дуже різних груп: і родин ветеранів, і людей, які переїжджають з постраждалих громад, і батьків з дітьми. Йдеться про такий перший рівень психологічної допомоги», — пояснює Уляна Токарєва.

За її словами, нині активно триває процес запуску в громадах: якщо в лютому профінансували 14 команд, то в червні — вже 92. Проєкт станом на липень обійшовся державі у 31 мільйон гривень. На повне фінансування програми в бюджеті закладено близько 400 мільйонів. Конкурс проводить національний закупівельник — Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Це окремий прозорий та об'єктивний процес.

Коментар - за посиланням.

Теги: