Перейти до головного вмісту

Для підтримки людей, які постраждали від війни: Мінсоцполітики та УВКБ ООН відкрили відремонтований корпус санаторію «Слава» на Полтавщині

23/04/2025

Міністерство соціальної політики України спільно з Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) відкрили відремонтований корпус санаторію «Слава» у на Полтавщині.

Після проведення комплексного ремонту, покращення житлових умов та модернізації інфраструктури санаторій перетворився на безпечний простір із комфортними умовами проживання та надання соціальних послуг людям похилого віку, людям з інвалідністю та іншим вразливим категоріям внутрішньо переміщених осіб, які постраждали через війну росії проти України.

«До вимушеного переміщення ці люди мали свої домівки, господарство і плани на спокійну старість у колі рідних та близьких. Однак війна внесла свої страшні корективи: втрата житла, здоров'я, звичного способу життя призвели до того, що тепер ці люди стали ВПО, які вже не мають ані сил, ані можливостей починати все з нуля.
Розуміючи це, ми фактично змінили призначення санаторію, створивши тут гідні умови життя для людей старшого віку та людей з інвалідністю, які виїхали з небезпечних територій, та потребують додаткової підтримки. Ми вдячні нашим партнерам, разом з якими нам вдалося модернізувати інфраструктуру санаторію, покращити житлові умови так, аби його мешканцям було тут максимально зручно та безпечно», - сказала Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Зазначимо, що оновлення санаторію «Слава» є частиною пілотної програми, яка спрямована на підвищення спроможності соціальних працівників та громади допомагати ВПО у процесі їх соціальної адаптації, та сприяє відновленню здатності до самостійного життя після переміщення. Це відповідає цілям Національної стратегії деінституціалізації догляду за повнолітніми особами з інвалідністю та особами старшого віку. Програму Мінсоцполітики реалізує спільно з УВКБ ООН та партнерською організацією «Право на захист».

«Трансформація санаторію «Слава» — це не лише ремонт будівлі та забезпечення кращого середовища, це й відновлення гідності, надії та можливостей для тих, кого війна змусила покинути домівки. Поєднуючи покращені умови проживання з індивідуальними послугами соціальної підтримки, ми розширюємо можливості переміщених осіб відновити своє життя та інтегруватися в суспільство. Водночас ми тісно співпрацюємо з Міністерством соціальної політики та місцевою владою, щоб переконатися, що цей досвід допоможе зміцнити систему соціального захисту по всій країні, а отже, у довгостроковій перспективі принести користь багатьом людям», — підкреслила Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

У відкритті оновленого санаторію «Слава» взяв участь заступник Міністра соціальної політики Володимир Василенко. Він розповів, що наразі санаторій «Слава» надає три основні соціальні послуги:

  • притулок для внутрішньо переміщених осіб, допоки їм не буде запропоноване довгострокове житло;
  • підтримане проживання для людей, які потребують допомоги у повсякденному житті (зокрема, людей похилого віку та людей з інвалідністю);
  • соціальна адаптація для поступового переходу до самостійного життя.
«Ми прагнемо, щоб кожна людина, яка опинилася в складних обставинах через війну, мала не лише дах над головою, а й реальний шанс повернути собі контроль над життям. Послуга соціальної адаптації, яку ми реалізуємо в санаторії «Слава», полягає в індивідуальному супроводі й підтримці кожного отримувача допомоги — від створення персонального плану дій до його реалізації. Ми допомагаємо людям поступово відновити навички самостійного життя, приймати обґрунтовані рішення щодо подальшого влаштування й забезпечення власного добробуту після виселення із санаторію. Це не просто допомога, а інвестиція в гідне та незалежне майбутнє», - зазначила заступниця координаторки програми соціальної допомоги та захисту БФ «Право на захист» Віта Тітова.

Міністерство соціальної політики тривалий час тісно співпрацює з з Агентством ООН у справах біженців, яке через гуманітарні програми та програми відновлення у 2022 році надало підтримку 4,3 мільйонам людей в Україні, та ще понад 2,6 мільйонам у 2023 році.

Також у 2022 році Мінсоцполітики та УВКБ ООН підписали спільний Меморандум про взаєморозуміння з метою розширення доступу до системи соціального захисту для ВПО та інших вразливих верств населення, постраждалих від війни. Саме у межах цієї співпраці впроваджується спільна ініціатива щодо соціальної адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених людей, зокрема, людей старшого віку. Наразі у програмі беруть участь санаторій «Слава» у Миргороді на Полтавщині та санаторій «Батьківщина» в Трускавці на Львівщині.



Теги: