Чернівці гостинні й безпечні для внутрішньо переміщених осіб
04/07/2022
Один із викликів, з яким зіткнулася соціальна сфера тилових Чернівців під час війни – бар’єри для людей з обмеженими фізичними можливостями. Волонтери почали евакуювати сюди одиноких престарілих, людей з інвалідністю, але у прихистках і комунальних установах забракло ліжок. Покласти не ходячу людину на матрац, а потім підняти, дуже складно. Тому першу ніч декому довелося спати у кріслах колісних. Департамент соцполітики міської ради прийняв рішення про передачу технічних засобів реабілітації, що знаходяться на балансі відділу соціального обслуговування осіб з інвалідністю, у тимчасове користування громадських організацій, щоб вони могли розподілити їх серед маломобільних груп переселенців. Ліжка та інші засоби реабілітації були доставлені тим, хто їх потребував. Декого ж евакуювали без крісел, без милиць, без змінного одягу і взуття, без ліків і грошей. Цих знедолених оточили турботою місцеві волонтери, громадські організації, працівники департаменту соціальної політики. Надали гуманітарну допомогу, медикаменти, побутові речі тощо.
На жаль, обласний геріатричний пансіонат, розрахований на 150 осіб, наразі переповнений у півтора рази – до нього централізовано постійно привозять осіб із соціальних закладів населених пунктів, де ведуться бойові дії. Інші змушені чекати на звільнення місця. Людей з явними фізичними вадами за наявності вільних місць забирають під свою опіку громадські організації, які надають прихисток вимушеним переселенцям.
«Частково проблему забезпечення житлом ВПО, які опинилися у складних життєвих обставинах, вдалося вирішити завдяки громадським організаціям та волонтерам, які скомунікували одиноких місцевих мешканців із вимушеними переселенцями, – зазначає начальник відділу соціальних послуг департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Ольга Грамота. – Таким чином, одні отримали дах над головою, інші – турботу про себе у побуті».
Ще чернівчанам потрібен притулок для безхатьків. Їхня міграція під час військових дій також додає навантаження на соціальну сферу. І кількість таких людей буде зростати. У місті є громадські організації, які готові взяти в оренду приміщення й обладнати в ньому центр надання допомоги для безхатьків. Наразі ведеться пошук підходящих приміщень.
Війна «підсвітила» слабкі місця у сфері соціального захисту громад. І водночас показала, скільки у ній людей з великим серцем, готових працювати заради тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.
Теги: