Фізична ідентифікація
Фізична ідентифікація – це процедура встановлення особи одержувача пенсії. Ця норма є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Україні вона діє на постійній основі з 2004 року та стосується всіх отримувачів пенсій і соціальних виплат. Мета ідентифікації – перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій вони були призначені.
Більшість українських пенсіонерів і отримувачів соціальних виплат не зважають на дію цієї норми, оскільки проходять фізичну ідентифікацію в спосіб, який не привертає уваги. Наприклад, звертаючись до банку за отриманням нової пластикової картки, або ж фізичну ідентифікацію здійснював листоноша, вручаючи пенсію.
Оскільки під час війни частина українців не можуть фізично відвідати відділення банку чи Пенсійного фонду, Уряд розширив інструментарій для проходження фізичної ідентифікації як віддалено, так і особисто.
Виплата пенсії особам, які виїхали з тимчасово окупованих територій та проживають на підконтрольній Україні території
Громадяни/ки, які виїхали із тимчасово окупованих територій (ТОТ) і проживають на підконтрольній Україні території, відтепер можуть отримувати пенсію в будь-якому уповноваженому банку, а не лише в Ощадбанку. Мова йде про всіх отримувачів пенсій, незалежно від дати переміщення чи наявності довідки ВПО.
Для отримання пенсії можна звернутися у зручне відділення Пенсійного фонду України (ПФУ).
Де отримувати пенсію?
У будь-якому уповноваженому банку на території України. Ви можете змінити банк в один із способів:
- особисто звернутись до відділення ПФУ за місцем вашого обліку;
- онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ;
- подати заяву про виплату пенсії в уповноваженому банку, де у вас відкрито новий рахунок.
- У відділенні Укрпошти або з доставкою додому.
Як часто потрібно проходити ідентифікацію?
Зазвичай фізична ідентифікація пенсіонерів, які проживають на підконтрольній Україні території, здійснюється «непомітно» для людини: під час звернення до ПФУ або під час вручення пенсії листоношею, або під час використання банківської картки у касі банку, де відкритий пенсійний рахунок.
ВАЖЛИВО! Пенсіонери, які виїхали з ТОТ, мають повідомити ПФУ що не одержують пенсію від РФ:
- у заяві про призначення / поновлення / продовження виплати пенсії.
- у заяві в довільній формі.