Перейти до головного вмісту

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Послуги з побудови комплексної системи захисту інформації в ІТС Єдиної інформаційної системи соціальної сфери

23/09/2021

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

 

Послуги з побудови комплексної системи захисту інформації в ІТС

Єдиної інформаційної системи соціальної сфери

 

обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

 

1. Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-09-20-010681-b

 

2. Предмет закупівлі: ДК 021:2015 72220000-3 Консультаційні послуги з питань систем та з технічних питань (Послуги з побудови комплексної системи захисту інформації в ІТС Єдиної інформаційної системи соціальної сфери)

 

3. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 № 1353-р «Про схвалення Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери» Міністерством соціальної політики забезпечено створення програмного продукту з реалізації функціоналів першої черги ЄІССС та вживаються заходи щодо створення ЄІССС в межах функціоналів та підсистем, запланованих до реалізації до кінця 2021 року.

Враховуючи необхідність забезпечення до кінця 2021 року експлуатації ЄІССС щонайменше в 2 регіонах, відповідно до вимог статті 8 Закону України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”, пункту 16 Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 року № 373, Закону України “Про захист персональних даних”, існує нагальна потреба створення комплексної системи захисту інформації (далі – КСЗІ) в ІТС ЄІССС.

Мета створення КСЗІ в ІТС ЄІССС – досягнення максимальної ефективності захисту за рахунок одночасного цільового використання всіх необхідних ресурсів, методів і засобів, що виключатимуть несанкціонований доступ до інформації, та створення умов обробки інформації відповідно до чинних нормативно-правових актів України у сфері захисту інформації.

 

Послуги з побудови КСЗІ в ІТС ЄІССС повинні надаватися поетапно відповідно до наступних вимог:

 

Етап

Найменування

Вимога

  1.           

Попереднє ознайомлення з ІТС та обстеження ІТС

Проведення аналізу організаційно-розпорядчих документів ПФУ та Мінсоцполітики: організаційна структура, штатний розклад, положення про відділи й посадові інструкції співробітників, пов'язаних з експлуатацією ІТС ЄІССС, документи, що регламентують доступ до ІТС ЄІССС тощо.

Проведення аналізу нормативно-правових документів в сфері захисту інформації, до яких належать Закони України, постанови Кабінету Міністрів України, накази Державної служби спеціального зв'язку й захисту інформації України
(далі – Держспецзв’язку), що встановлюють правила роботи з інформацією.

Підготовка проєктів документів, які визначають організаційну складову КСЗІ, зокрема наказ про створення КСЗІ, положення про службу захисту інформації, посадових інструкцій і процедур тощо, які затверджуються ПФУ та узгоджуються з Мінсоцполітики.

Проведення обстеження ІТС «ЄІССС» та її складових. Аналізується архітектура системи, її топологія й складові елементи.

Визначення типи користувачів системи, типізується інформація, оброблювана в ІТС.

За результатами готується наступні, зокрема проєкти документів:

Акт обстеження середовищ функціонування ІТС, зокрема, який повинен містити опис, принципи побудови й архітектуру ІТС (НД ТЗІ 3.7-003-05), перелік об'єктів ІТС, що потребують захисту (НД ТЗІ 3.7-003-05)

які затверджуються ПФУ та узгоджуються з Мінсоцполітики.

Розробка Плану захисту інформації:

Політика безпеки ІТС «ЄІССС» (Політика захисту інформації) (НД ТЗІ 1.4-001-00, НД ТЗІ 3.7-003-05)

Модель загроз інформації та модель порушника безпеки інформації ІТС «ЄІССС» (НД ТЗІ 3.7-003-05),

які затверджуються ПФУ та узгоджуються з Мінсоцполітики.

 

2.          

Розробка Технічного завдання на КСЗІ в ІТС

Розробка, погодження Технічного завдання на створення КСЗІ ІТС «ЄІССС» (НД ТЗІ 3.7-001-99, НД ТЗІ 3.7-003-05), що визначає всі основні вимоги до КСЗІ й можливі шляхи реалізації її складових елементів.
Узгодження Технічного завдання на створення КСЗІ з Держспецзв’язку.

 

3.          

Підготовка проєктної та експлуатаційної документації на КСЗІ ІТС

Проектування КСЗІ та розробка проєктної документації (НД ТЗІ 2.5-004-99, НД ТЗІ 3.7-003-05):

Технічний проєкт або техноробочий проєкт КСЗІ.

Приведення інформаційної інфраструктури у відповідність із Технічним проєктом на створення КСЗІ.

Розробка Експлуатаційної документації на КСЗІ, що включає:

інструкції експлуатації КСЗІ і її елементів;

процедури регламентного обслуговування КСЗІ;

правила й положення по проведенню тестування й аналізу роботи КСЗІ.

 

4.          

Засоби КЗЗ   

Налаштування комплексу засобів захисту (КЗЗ) інформації, що входять до складу ІТС «ЄІССС». Адаптація та налагодження необхідного обладнання й програмного забезпечення.

 

5.          

Проведення попередніх випробувань КСЗІ ІТС та її дослідна експлуатація

Розробка Програма та методика випробувань КСЗІ в ІТС «ЄІССС» (НД ТЗІ 3.7-003-05).

Проведення попередніх випробувань КСЗІ, з метою підтвердження результативності її роботи й відповідності положенням, визначеним в Технічному завданні на створення КСЗІ.

Підготовка Протоколу(ів) попередніх випробувань КСЗІ в ІТС «ЄІССС» (НД ТЗІ 3.7-003-05).

Впроваджена КСЗІ.

Проведення дослідної експлуатації, доопрацювання складових частин КСЗІ та корегування робочої документації за результатами дослідної експлуатації.

Акт про приймання КСЗІ в дослідну експлуатацію
(НД ТЗІ 3.7-003-05).

Підготовка висновку щодо можливості подання КСЗІ на державну експертизу.

 

6.          

Проведення (супроводження) державної експертизи КСЗІ в ІТС

Підготовка документів:

проєкт Заявки на проведення державної експертизи КСЗІ в ІТС «ЄІССС» та визначення організатора експертизи КСЗІ в ІТС «ЄІССС»;

Програма та методика проведення експертизи КСЗІ в ІТС «ЄІССС» (НД ТЗІ 3.7-003-05).

Проведення досліджень та експертного оцінювання КСЗІ  в ІТС «ЄІССС» відповідно до погодженої програми та методики.

Оформлення результатів експертизи та підготовка протоколу експертних випробувань, експертного висновку та атестату відповідності КСЗІ в ІТС «ЄІССС».

Одержання Експертного висновку та Атестату відповідності КСЗІ в ІТС «ЄІССС» за результатами проведення експертизи КСЗІ ІТС.

 

 

4. Обґрунтування розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі:Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 № 375-р «Про визначення окремих завдань (проектів) Національної програми інформатизації, їх державних замовників та передачу деяких бюджетних призначень, передбачених Міністерству цифрової трансформації на 2021 рік» Міністерству соціальної політики передані бюджетні призначення на створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі – ЄІССС).

З метою виконання зазначеного вище розпорядження необхідно провести процедуру відкритих торгів відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлю за кодом ДК 021:2015 72220000-3 Консультаційні послуги з питань систем та з технічних питань (Послуги з побудови комплексної системи захисту інформації в ІТС Єдиної інформаційної системи соціальної сфери), очікуваною вартістю 2 300 тис. грн. з ПДВ, за результатами якої укласти договір на закупівлю «Послуги з побудови комплексної системи захисту інформації в ІТС Єдиної інформаційної системи соціальної сфери».

Очікувану вартість предмета закупівлі визначено відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 методом розрахунку очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель.

Для розрахунку використовувалися результати завершеної процедури відкритих торгів за аналогічним предметом закупівлі - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-15-002023-c.

ОВ = V * Ц * к = 0,75 * 2 894 500 * 1,074 = 2 331 519,75

де:

ОВ – очікувана вартість на підставі закупівельних цін минулих періодів;

V – обсяг товарів/послуг, що закуповується;

Ц – ціна минулого періоду;

к – коефіцієнт індексації.

 

Також, орієнтовна вартість (у сумі 2 300 тис. грн. з ПДВ), а також перелік послуг та технічної документації по створенню комплексної системи захисту інформації в ІТС ЄІССС, в межах робіт на 2021 рік, зазначені у Техніко-економічному обґрунтуванні Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС.0085.2021.ТЕО.01), затверджене 20.08.2021 заступником Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

 

Теги: