Перейти до головного вмісту

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Послуги зв’язку

27/01/2022

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

 

Послуги зв’язку

 

обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

 

1. Ідентифікатор закупівлі: UA-2022-01-21-016199-b

 

2. Предмет закупівлі: ДК 021:2015 64210000-1 Послуги телефонного зв’язку та передачі даних (Послуги зв’язку)

 

3. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Для забезпечення телефонним зв’язком підрозділів Міністерства соціальної політики України та виконання покладених на них завдань необхідно здійснити закупівлю   послуги  телефонного зв’язку та передачі даних (телекомунікаційні послуги) код ДК 021:2015 – 64210000-1 Послуги телефонного зв’язку та передачі даних (послуги зв’язку), а також послуги, пов’язані технологічно з телекомунікаційними послугами. Систему зв’язку в Мінсоцполітики, за адресою вул. Еспланадна,8/10, м. Київ організовано від оператора зв’язку –  Акціонерного товариства «Укртелеком»). Для цього оператором було здійснено підключення до телекомунікаційної мережі усіх телефонних номерів загального користування, що наявні на даний час у Міністерстві, а саме:

оперативний телефонний зв'язок АТС-10 (телефони індивідуальні без погодинного обліку місцевих розмов) – 30 шт.;

телефони індивідуальні з погодинним обліком місцевих розмов для абонентів місцевої телефонної мережі  міст та райцентрів, у т.ч.  10 000 нетарифікованих секунд загальної тривалості місцевих розмов – 277 шт.;

послуга проводового радіомовлення – 24 радіоточки; користування лініями безпосереднього зв’язку (БЗ)  – 4 шт.

У відповідності до вимог Закону  України від 18.09.2019 № 102-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» (далі – Закон), право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій суб’єкт господарювання набуває шляхом подання до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі – НКРЗІ), повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій.

НКРЗІ згідно поданого АТ «Укртелеком» повідомлення  про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, внесло останнє до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, які мають право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій.

Актуальні дані з Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій розміщені на офіційному сайті https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=55&language=uk.

Законом України «Про електронні комунікації» від 16 грудня 2020 року № 1089-IX (ст.74) (далі – Закон) визначено, що первинний розподіл ресурсу нумерації здійснюється регуляторним органом на дозвільній основі з урахуванням вимог національного плану нумерації та цього Закону. Ресурс нумерації розподіляється суб'єктам господарювання, внесеним до реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуга також іншим особам відповідно до цього Закону (користувач ресурсу нумерації) строком на п'ять років (якщо менший строк не зазначений заявником), а в разі його використання для надання послуг міжособистісних електронних комунікацій з використанням радіочастот - строком, не меншим ніж строк дії відповідної ліцензії на користування радіочастотним спектром (якщо менший строк не зазначений заявником).

Користувач ресурсу ( ч.5 ст.74 Закону) здійснює вторинний розподіл ресурсу нумерації кінцевим користувачам електронних комунікаційних послуг.

  У відповідності до п. 6 розділу ХІХ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, дозволи на використання номерного ресурсу, що є чинними на день набрання чинності цим Законом, продовжують діяти як дозволи на користування ресурсом нумерації. Продовження строку дії таких дозволів здійснюється відповідно до цього Закону.

Номерний ресурс у діапазоні 284-хх–хх, 287-хх-хх, 289-хх-хх (яким користується Мінсоцполітики)  виділено  Акціонерному товариству «Укртелеком»   на підставі рішення НКРЗІ № 625 від 24.12.2019 р. про що видано дозвіл на використання цього номерного ресурсу терміном дії до 02.04.2026 р.

Таким чином, номера телефонів  284-хх-хх, 287-хх-хх, 289-хх-хх належать АТ «Укртелеком» і можуть, шляхом вторинного розподілу надаватись АТ «Укртелеком» кінцевим користувачам електронних комунікаційних послуг на підставі  укладених договорів.

Жоден інший суб’єкт не може використовувати зазначені номери для надання телекомунікаційних послуг.

Отже, надавати  електронні комунікаційні послуги з задіянням нумерації _284-хх-хх, 287-хх-хх, 289 -хх-хх може виключно АТ «Укртелеком». 

Наведена вище інформація офіційно підтверджена на сайті НКРЗІ та доступна за посиланням: https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=212&language=uk.

Крім того, АТ «Укртелеком» є єдиним оператором, який надає послуги  оперативного телефонного зв’язку АТС -10, порядок забезпечення яким проводиться згідно з наказом  КМУ від 21.11.1997 № 910.

 Водночас, АТ «Укртелеком» маючи власні телекомунікаційні мережі та сервісно-технічну інфраструктуру, забезпечує можливість надавати повний спектр телекомунікаційних послуг, включаючи послуги проводового радіомовлення, телефонного зв’язку, користування кабельною каналізацією електрозв’язку, користування лініями безпосереднього зв’язку підрозділами Міністерства. Іншими операторами електрозв’язку такі телекомунікаційні послуги в необхідних номенклатурі та обсягах не надаються.

Слід зазначити також, що надання телекомунікаційних послуг, а також послуг, пов’язаних технологічно з телекомунікаційними послугами здійснюється в цілодобовому режимі, оскільки відомча АТС Мінсоцполітики  підключена до телекомунікаційної мережі загального користування (ТМЗК) міста Києва фізичними лініями через Центр електрозв’язку  Київської міської філії АТ «Укртелеком», і не передбачає можливості припинення та зміни оператора телекомунікацій для отримання вищезазначених послуг.

Технічні та якісні характеристики визначені відповідно до потреб замовника та з урахуванням вимог нормативних документів у сфері стандартизації.

 

4. Обґрунтування розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі:

Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі визначено відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 (зі змінами) (далі – Методика), а саме: згідно з пунктом 2 розділу III.

Метод, застосований для розрахунку відповідно до Методики: метод розрахунку очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель.

Відповідно до Методики:

ОВ = V x Цм.п. x Ki,

де: ОВ – очікувана вартість на підставі закупівельних цін минулих періодів;

V – обсяг товарів/послуг, що закуповується. Загальна сума послуги, яку необхідно закупити з ПДВ, розглядається як ціна за 1 послугу.

Цм.п. – ціна минулого періоду – 420 000,00 грн. (Договір з ПАТ “Укртелеком” від 06.01.2021 № K.U.-10318, публічне посилання на закупівлю https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-12-30-002424-c) . Ціна договору за минулий період, становила 420 000,00 грн з ПДВ.

 

Ki – коефіцієнт індексації. Індекс інфляції за 2021 рік становить 1,1.

Таким чином очікувана вартість становить:

ОВ = V x Цм.п. x Ki = 1 x 420 000,00 x 1,1 = 462 000,00 грн.

Однак у зв’язку з тим, що у межах бюджетної програми КПКВК 2501010 „Керівництво та управління у сфері соціальної політики” на 2022 рік для закупівлі послуг зв’язку передбачено 354 400,00 грн, очікувана вартість зазначеного предмету закупівлі –354 400,00  грн.

 

Теги: