РЕГЛАМЕНТ проведення установчих зборів для формування складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України
20/08/2021
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Ініціативної групи
від 17 серпня 2021 року,
протокол № 4
РЕГЛАМЕНТ
проведення установчих зборів для формування складу Громадської ради
при Міністерстві соціальної політики України
Цей Регламент встановлює обов’язкові процедури щодо реєстрації учасників установчих зборів для формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (далі – Установчі збори) та проведення Установчих зборів.
Проведення Установчих зборів призначено на 13:00 годину 26 серпня 2021 року за адресою: Київський міський палац ветеранів (м. Київ, вул. Бастіонна, 11).
І. Реєстрація учасників Установчих зборів
Участь в Установчих зборах є персональною.
Реєстрації підлягають уповноважені особи, які в установленому порядку були висунуті інститутами громадянського суспільства та за рішенням Ініціативної групи набули право брати участь в установчих зборах для формування складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (далі – учасники Установчих зборів).
Реєстрація учасників Установчих зборів проводиться з 12.00 год до 12 год 45хв 26 серпня 2021 року за вищевказаною адресоюза дійсним документом, що посвідчує особу (паспорт чи посвідчення водія). Участь у голосуванні за довіреністю не допускається.
Під час реєстрації кожному учаснику Установчих зборів видається картка для голосування, форма якої затверджена рішенням Ініціативної групи.
Акредитація ЗМІ проводиться у порядку, встановленому законодавством України за тел. (044) 289-35-60. Під час реєстрації необхідно пред’явити редакційне посвідчення та документ, що посвідчує особу.
По закінченню реєстрації Голова та секретар Ініціативної групи підписують Реєстр учасників Установчих зборів та передають їх уповноваженому представнику Ініціативної групи, який за рішенням Ініціативної групи має право відкрити Установчі збори для формування нового складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (далі – Уповноважений представник).
У разі неявки учасника Установчих зборів для участі в рейтинговому голосуванні він не бере участі в голосуванні.
ІІ. Відкриття Установчих зборів та обрання їх робочих органів
Установчі збори відкриває Уповноважений представник. Ця особа проголошує результати реєстрації і у випадку неявки кандидата для участі в рейтинговому голосуванні інформує про це учасників Установчих зборів.
До обрання секретаря Установчих зборів протокол зборів веде представник Ініціативної групи.
На початку засідання Уповноважений представник повідомляє про те, що під час проведення засідання використовується аудиозапис та пропонує учасникам Установчих зборів затвердити наступний порядок денний:
1. Обрання лічильної комісії.
2. Обрання головуючого на Установчих зборах та секретаря Установчих зборів.
3. Проведення рейтингового голосування для формування нового складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України.
4. Оголошення результатів голосування та обраного персонального складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України.
Далі Уповноважений представник організовує вибори лічильної комісії.
Під час виборів лічильної комісії учасники Установчих зборів спочатку визначаються з кількісним складом лічильної комісії, потім з її персональним складом.
Голосування проводиться картками для голосування за осіб з числа учасників Установчих зборів, які особисто присутні на Установчих зборах. В цьому голосуванні кожен учасник Установчих зборів має тільки один голос, тобто має право голосувати тільки за одну пропозицію. Враховуються тільки голоси „За” певну пропозицію.
Члени лічильної комісії обирають зі свого складу голову комісії та секретаря комісії.
Вибори головуючого на Установчих зборах та секретаря Установчих зборів проводяться у наступному порядку.
Члени Ініціативної групи та зареєстровані учасники Установчих зборів усно висувають свої пропозиції щодо кандидатур головуючого на Установчих зборах та секретаря Установчих зборів зі складу учасників. Один учасник Установчих зборів може висунути не більше однієї кандидатури на кожну посаду.
Кандидатури на головуючого на Установчих зборах та секретаря Установчих зборів вносяться в листки для голосування. Після завершення висування кандидатур проголошується весь перелік висунутих кандидатур та проводиться голосування спочатку за головуючого, потім – за секретаря.
Голосування проводиться картками для голосування. В цьому голосуванні кожен учасник Установчих зборів має тільки один голос, тобто має право голосувати тільки за одну пропозицію. Лічильна комісія враховує тільки голоси „За” певну пропозицію.
Після підрахунку голосів за обрання головуючого на Установчих зборах та секретаря Установчих зборів лічильна комісія складає протокол про результати голосування і повідомляє результати учасникам Установчих зборів.
Якщо за результатами голосування дві чи більше кандидатур набрали однакову найбільшу кількість голосів, голосування повторюється, але тільки щодо кандидатур з однаковою найбільшою кількістю голосів за тією ж самою процедурою.
Після обрання головуючого на Установчих зборах він приймає на себе подальше ведення Установчих зборів.
Обраний секретар Установчих зборів приймає на себе подальше ведення протоколу Установчих зборів.
ІІІ. Порядок проведення рейтингового голосування з формування складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України
1. Головуючий на Установчих зборах розпочинає голосування щодо персонального складу Громадської ради.
Персональний склад Громадської ради визначається шляхом письмового заповнення бюлетеня для голосування, форма якого затверджена рішенням Ініціативної групи.
Бюлетень для голосування видається перед початком проведення рейтингового голосування кожному зареєстрованому учаснику Установчих зборів та підписується членом лічильної комісії, який його видає. Відмітка про видачу бюлетеня фіксується у відомості, яка підписується головою лічильної комісії.
При голосуванні кожний учасник Установчих зборів у бюлетені для голосування у графі ,,Відмітка про підтримку кандидатаˮ ставить позначку ,,+ˮ або ,,Vˮ навпроти кандидатів, за яких голосує, у кількості 35 кандидатів.
Бюлетень, заповнений з порушенням зазначених вимог, вважається недійсним.
Заповнені бюлетені для голосування опускаються учасниками Установчих зборів в урну для бюлетенів.
Підрахунок голосів здійснюється лічильною комісією у присутності учасників Установчих зборів.
Якщо за результатами підрахунку голосів два або більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, що не дає можливості визначити, хто з них має стати членом Громадської ради, проводиться додаткове відкрите голосування картками для голосування за кожну з вказаних кандидатур.
2. За результатами підрахунку голосів лічильна комісія складає:
- список черговості кандидатів до складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України відповідно до набраної ними кількості голосів за результатами проведення рейтингового голосування на Установчих зборах;
- список із 35 осіб, які за результатами рейтингового голосування увійшли до складу Громадської ради.
3. Результати підрахунку голосів оформляються протоколом лічильної комісії, який підписується головою та секретарем лічильної комісії та є невід’ємною частиною протоколу Установчих зборів. До протоколу лічильної комісії додаються бюлетені для голосування.
Рішення Установчих зборів оформляється протоколом, який складається протягом трьох робочих днів з моменту проведення Установчих зборів, підписується головуючим на Установчих зборах та секретарем Установчих зборів і подається до Міністерства соціальної політики України для реєстрації та розгляду.
Після встановлення і оголошення остаточного результату щодо обрання персонального складу Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України головуючий на Установчих зборах закриває Установчі збори.
Примітки. У разі, якщо протокол не було передано до Міністерства соціальної політики України в установлені законодавством України терміни, Установчі збори вважаються такими, що не відбулися.
Міністерство соціальної політики України оприлюднює протокол Установчих зборів на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з дати його надходження.
Міністерство соціальної політики України на підставі протоколу Установчих зборів затверджує склад Громадської ради у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дати проведення Установчих зборів, і оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з дати затвердження.
Примітки. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, установлено карантин. У зв’язку з цим під час масових заходів всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Проведення масових заходів дозволяється за умов носіння масок учасниками та забезпечення засобами індивідуального захисту всіх присутніх.
Теги: