Шишаки: об'єднані відчуттям обов'язку
02/06/2022
Під час війни кожен з нас виконує свій обов'язок перед Україною на своєму місці. Соціальні працівники, на яких припало велике навантаження, не виняток. Зберігати стандартні соціальні послуги, підтримувати ВПО, працювати навіть під час окупації - це те, що роблять ці люди з Великим Серцем. До вашої уваги – цикл розповідей про те, як соціальна сфера в Україні вистояла і діє у надскладних обставинах на прикладі конкретних громад.
Немало внутрішніх переселенців, які вибрали для тимчасового проживання Шишацьку територіальну громаду на Полтавщині, оселилися у сільській місцевості, де відсутні комунальні послуги. Дбаючи про побутові зручності для внутрішньо переміщених осіб, керівництво селищної ради надало їм можливість користуватися соціальною пральнею, що діє на базі Центру надання соціальних послуг населенню. А у новому Центрі соціальної активності можна не лише скористатися пральною машиною, а ще й іншими побутовими зручностями.
Немічні престарілі, за якими родичі в умовах війни не можуть доглядати, а також немічні одинокі, вивезені волонтерами із зони бойових дій, отримують необхідний догляд у стаціонарному відділенні комунальної установи «Центр надання соціальних послуг населенню».
Найбільшим запитом як у внутрішньо переміщених громадян, так і в місцевих, користується послуга психолога. До роботи з дорослими та дітьми, які відчувають тривожність у зв’язку з війною, долучалася і фахівчиня, котра евакуювалася з Києва.
Важливо, що деякі переселенці працевлаштовуються, займаються волонтерською діяльністю, вступають до тероборони. У цьому їм сприяє громада.
У громаді організовано надання гуманітарної допомоги, до надання якої долучився місцевий бізнес, постачаючи продукти харчування, сільськогосподарську продукцію, якими забезпечуються переселенці та вразливі категорії населення.
Реєстрація ВПО у Шишацькій громаді проходить швидко і без черг. А це тому, як розповідає начальниця відділу соціального забезпечення, праці та соціальних послуг тергромади пані Наталія, що всі старостати підключені до програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». На місці і ксерокопії документів можна зробити, і довідку переселенця отримати. Це особливо важливо тепер, коли так сутужно з пальним.
«Усі працівники соціального захисту, соціальні працівники громади працюють самовіддано, не шкодуючи власних сил. Наприклад, щоб вчасно видати довідки ВПО, вони сиділи вночі на роботі, незважаючи на сирени повітряної тривоги, а додому їх проводили тероборонівці», – розповідає Наталія.
Теги: