Перейти до головного вмісту

Послуга соціального супроводу військових та членів їхніх родин масштабується – до проєкту долучаться нові військові шпиталі та навчальні центри ЗСУ

19/05/2025

Послуга соціального супроводу військовослужбовців розширюється на більшу кількість військових частин (підрозділів) Збройних Сил, зокрема, військові шпиталі та навчальні центри. Відповідне рішення, ініційоване Мінсоцполітики, підтримав Кабінет Міністрів України. Відтепер фахівці зможуть надавати послуги соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у понад 60 військових частинах, навчальних центрах та шпиталях.

У грудні 2024 року Мінсоцполітики, Міноборони та Командування медичних сил ухвалили рішення долучити до участі у експериментальному проєкті 5 шпиталів. Протягом січня - березня 2025 року соціальні послуги у шпиталях отримали понад 2 тисячі військових.

Саме високий показник звернень до фахівців-надавачів цієї соціальної послуги продемонстрував необхідність залучати військові медичні заклади до участі в проєкті.

“Досвід показав, що наші захисники та захисниці мають багато соціальних, побутових, організаційних питань, які їм важко вирішити самостійно, перебуваючи на службі, а тим більше, якщо вони з пораненнями потрапляють до шпиталів. Тому ми започаткували таку ініціативу, аби надавати супровід одразу в місцях дислокації, а також у шпиталях. Захисники мають відчувати підтримку на всіх етапах служби, з якими б труднощами та випробуваннями вони зіткнулися. Не менш важливою є й допомога їхнім рідним, які залишаються вдома, - батькам похилого віку чи дружинам з дітьми, на плечі яких лягають усі соціально- побутові труднощі”, - зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Відтепер, перебуваючи на лікуванні/реабілітації, військовий чи члени його родини зможуть отримати наступні послуги у шпиталях, які долучились до проєкту:

  • психосоціальна підтримка військовим та родинам;
  • відновлення документів;
  • забезпечення допоміжними засобами реабілітації;
  • комунікація з органами держвлади;
  • надання соцпослуг за місцем проживання;
  • надання інформації щодо пільг та гарантій від держави.

Нагадаємо, експериментальний проєкт із надання послуги соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах розпочався у грудні 2023 року. Наразі цю послугу отримали вже 20 тисяч військових у частинах та з’єднаннях.


Теги: