Перейти до головного вмісту

Безбар’єрний цифровий світ: які кроки робить Мінсоцполітики на шляху до вебдоступності

05/01/2024

 

Державні ресурси мають бути прозорими і доступними для  всіх українців. Тому Мінсоцполітики продовжує працювати над вдосконаленням своїх інформаційних каналів для найширшого кола осіб, у тому числі осіб з будь-якими особливостями сприйняття.

У 2023 році Уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити всі сайти вебдоступними відповідно до міжнародних стандартів. Завдяки цьому контент на інформаційних ресурсах стане більш доступним для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики.  

Ми хочемо, зокрема розвінчати міф, про те, що доступний дизайн є некрасивим. Насправді стандарти вебдоступності стосуються не лише естетики, а здебільшого функціональності веб-ресурсів. Вони визначаються  скоріше тим, як написаний код, а не лише тим як виглядає сторінка. Такі стандарти включають контрасність, доступ до декоративних елементів, легку навігацію по сайту, наявність альтернативного тексту для зображень, читабельність тексту, тощо.  Вебдоступність — це не просто опція, а необхідність. 

Здійснюючи кроки у напрямку вебдоступності, у 2023 році Мінсоцполітики підписало Меморандуми про співпрацю зі Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю Києва та з Агенцією цифрової інклюзії Романа Боренька за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, яку реалізує Фонд Східна Європа, з метою спрощення доступу до інформаційних ресурсів Міністерства.

У співпраці зі Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю Києва Міністерство забезпечуватиме інклюзивність та доступність цифрових державних ресурсів, зокрема Електронного кабінету особи з інвалідністю для забезпечення необхідними допоміжними засобами реабілітації.

А в рамках співпраці із ТОВ «Агенція цифрової інклюзії Романа Боренька»  вже проведено перевірку частини вебдоступності інформаційних ресурсів Мінсоцполітики, в тому числі розроблених ДП «ІОЦ Мінсоцполітики», та отримано відповідні рекомендації для приведення їх у найбільш зручну форму. До тестування інформаційних ресурсів були долучені фахівці, які мають  інвалідність. Глибинний аналіз другої частини ресурсів буде проведено цьогоріч. 

Також восени 2023 року спеціалісти Мінсоцполітики та ДП «ІОЦ Мінсоцполітики» пройшли навчання з основних принципів вебдоступності та зі створення UI/UX-дизайну з включеною вебдоступністю.

Таким чином на шляху до забезпечення вебдоступності ми створюємо інклюзивне та доступне онлайн-середовище, в якому буде враховано всі перелічені особливості. Попереду на нас чекає масштабна робота із вдосконалення якості та зручності наших інформаційних платформ. Проте ми вже робимо впевнені кроки до розбудови  держави, яка долає перешкоди та дотримується принципів цифрової інклюзії, де кожен має однакові можливості використання технологій та інтернету. 

 

Теги: