Перейти до головного вмісту

В Україні готують ще 50 тренерів для навчання майбутніх усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів, патронатних родин

21/03/2025

Курс підготовки розпочався в лютому і триватиме до липня. Він поєднує онлайн і офлайн формати. Теорія поєднується з практичними заняттями.

Учасники — представники обласних центрів соціальних служб, установ соціальної сфери, громадських і благодійних організацій з Києва і 19 регіонів. Ось що вони говорять про навчання:

  • “Концентрат користі для особистісного та кар’єрного росту”
  • “Жодної «води», лише практичні навички”
  • “Цінний обмін досвідом із тренерами та колегами”

Нині в Україні в обласних центрах соціальних служб працює майже 170 тренерів, ще 50 залучають позаштатно. Але цієї кількості все ще недостатньо, щоб мінімізувати для кандидатів час очікування навчання.

Тому підготовка ще півсотні фахівців є вкрай важливою — насамперед для дітей, які чекають свої родини.

Діти без батьківського піклування і діти, які в кризових ситуаціях потрапляють під патронат, потребують особливої уваги і турботи. А родини, які їх приймають, — спеціальних знань, як створити для дітей безпечне і комфортне середовище, як допомогти швидше адаптуватися в новій сім’ї і вибудувати довіру. Ці знання вони отримують під час обов’язкового навчання — без нього прийняти дітей неможливо.

Продовжуємо працювати, щоб забезпечити право кожної дитини на зростання в турботливому сімейному оточенні.

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством “Кожній дитині”, Міністерством соціальної політики України, Державною службою України у справах дітей, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Уряду Канади і Австрійської агенції з розвитку.

Теги: