Перед використанням новоствореного облікового запису, ще необхідно підтвердити поштову адресу. На протязі кількох хвилин на вашу поштову скриньку повинно прийти повідомлення, яке містить посилання для активації облікового запису.

Як повідомити про корупційне правопорушенняКоманда уповноваженого підрозділу
Децентралізація владиОрганізації надання соціальних послугОрганізації надання послуг сприяння зайнятості населенняКращі практикиОрганізація надання адміністративних послуг соціального характеру в умовах децентралізації
Контактні даніСоцпослугиСімейні форми вихованняПатронат над дитиноюМетодичні матеріали
УсиновленняПошук дитиниДопомогаПроектиПро насКонтакти
ДитинаПрава дітейСоцпослугиОздоровлення та відпочинок дітейПрофілактика соціального сирітстваУсиновлення
РішенняПротоколи засіданьПлани робітЗвіти
Публічна інформаціяЩо таке публічна інформація, порядок її отримання та оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформаціїГрафік прийому, контактиФорми для подання запиту на отримання інформаціїІнформація про систему обліку публічної інформації
Електронний кабінет особи з інвалідністюЯкщо людина НЕ ОБЛІКОВАНА у ЦБІЯкщо людина ВЖЕ ОБЛІКОВАНА у ЦБІВхід на портал ЦБІЗаповнення та подача заяви про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації
Е-сервісиЄдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомогиДопомога на дітей ФОПДопомога при народженні дитиниСубсидіїСистема розрахунку пенсійного забезпеченняЕлектронний кабінет особи з інвалідністюЄ-допомогаМуніципальна няняВідкриті дані України
Європейська та Євроатлантична інтеграціяУгода про асоціацію між Україною та ЄСПерелік директив ЄС та звіти Мінсоцполітики про їх виконанняПлан заходів Мінсоцполітики щодо імплементації Угоди про асоціаціюТехнічна допомога Європейської Комісії TWINNING, TAIEX TWINNINGЄвроатлантична інтеграція (НАТО)Міжнародні проектиЕкспертно-консультативна групаПроект ЄС - МОП "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці"Презентації
Формування життєстійкостіГромади до участі в Програмі життєстійкостіПоширені запитання-відповіді
ГромадянамСоціальні послугиРеєстр надавачів соціальних послугМатеринство, сім'я, дітиЗвернення громадянПублічна інформаціяПротидія торгівлі людьмиЗапобігання домашнього насильстваГендерна політикаБезоплатна правнича допомогаСоціальні гарантіїСанаторно-курортное лікуванняДецентралізація владиІнформація для переміщених осібРеформа МіністерстваВідкриті даніПакунок малюкаОсобам з інвалідністюГуманітарна допомогаДовідник безбар'єрностіБезбар’єрністьДії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеруєОздоровленняЯк отримати виплатиФормування життєстійкості
Гуманітарна допомогаНаціональний банк відкрив рахунок для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від російської агресіїNBU Opens Fundraising Account for Humanitarian Assistance to Ukrainians Affected by Russia’s AggressionІнтерактивна мапа благодійної допомоги
Інформація для переміщених осібНормативна базаВиплати на проживання для ВПОПитання- відповідіВізуальні матеріалиАлгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024пункт 2До пункту 3Алгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024 р. за Заявоюпункт 2.2пункт 2.7пункт 2.4Куди подати заяву про отримання допомоги для ВПО
Особам з інвалідністюРеабілітаціяРеалізація норм Конвенції про права осіб з інвалідністюДержавна підтримка діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю та їх підприємствЗабезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітаціями)Опіка та піклування над повнолітніми особамиПрацевлаштуванняДеякі питання соціального захисту осіб з інвалідністюКаталог 2019Програма придбання спеціально обладнаних автомобілівРеабілітація дітей з інвалідністюЕлектронний кабінет особи з інвалідністюЩодо придбання залізничних квитків
КомандаЖолнович Оксана ІванівнаМарчак Дарія МиколаївнаТокарєва Уляна ДмитрівнаТанасишин Назар ДмитровичКошеленко Костянтин БорисовичНенюченко Наталія ВікторівнаПостоловська Ірина Олександрівна
Нормативно-правова базаЗвітність та статистикаІнформація для здобувачів та ліцензіатівПерелік суб'єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном
Реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуДержавна атестація дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуМережа діючих закладів оздоровлення та відпочинку
Материнство, сім'я, дітиМатеринствоСім`яДитинаСлужби у справах дітей в ОТГСоціально-психологічна реабілітація дітейЗахист смі"ї та дітейРаннє втручання
Міжнародна діяльністьЄвропейська та Євроатлантична інтеграціяМіжнародне співробітництвоБезвізовий режим Україна-ЄС
Міжнародне співробітництвоДовідки про застосування законодавстваМіжнародні проектиСпівробітництво з ООНСпівробітництво з МОПСпівробітництво з Радою ЄвропиКомітет з економічних, політичних, соціальних та культурних прав ООН
єОздоровленняПро послугу та право на послугуПро кошти та банківську карткуПро заклади, що надають послугуПроблемні питання
Нормативна базаНормативні актиПроекти нормативних актівРегуляторна політика
ОрганізаціямВолонтерствоСоціальне страхуванняПублічні закупівлі
Оздоровлення та відпочинок дітейМережа дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуОздоровлення та відпочинок в ДП "УДЦ "Молода гвардія" та ДПУ "МДЦ"Артек"
Особам з інвалідністюПенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осібВиди пенсійПенсії військовослужбовцямПенсії громадянам, що за кордономПерерахунки пенсійСпростовуємо міфи про пенсійну системуПенсійне забезпечення осіб, які перемістилися у зв"язку із воєнними діямиДержавна соціальна допомогаКорисні посилання
Прес-центрНовиниМедіа про насВідеогалереяКонтакти для медіаЛюдина для людини
Про міністерствоКомандаПоложення про Міністерство соціальної політикиСтруктура апарату МіністерстваЕнергоефективністьКонтактиВідомстваВакансіїОчищення владиГромадська радаКонсультації з громадськістюМіжнародна діяльністьПрофспілка
Реформа МіністерстваРезультати конкурсу на посади фахівців з питань реформПерелік тестових питань
Про міністерствоПрес-центрНормативна базаОрганізаціямГромадянамЕ-сервісиЕ-даніПочуй менеПрацюй ВІЛЬНО!
Соціальні гарантіїПільгиПрацівникамГромадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофиДітям війниВетеранам праціСоціальні стандартиЦентри захистуУчасникам революції гідності
Соціально-психологічна реабілітація дітейМетодичні ресурсиМережа закладів соціального захисту дітейСоціальні партнери
Установчі документиРегламентКерівництвоСтруктура
Установчі документиПоложення про Громадську раду
Відкриті даніПублічні закупівлі
Звернення громадянЗаконодавство щодо звернень громадянІнформація щодо звернень та прийому громадян
ДержбюджетЗакупівлі
ГоловнаОбговорення проектів нормативно-правових актівПро затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі

Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!

Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися, через аккаунт у соціальній мережі «Facebook»

Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі


Проект

 

 КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від                         2018 р. №

Київ

 

Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі

 

 

Відповідно до частини одинадцятої статті 16 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Затвердити Порядок формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що додається.

 2. Міністерству соціальної політики забезпечити створення та підтримку Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі у межах передбачених йому видатків у Державному бюджеті України на відповідний рік.

 3. До запровадження Реєстру реєстрація заяв і повідомлень про насильство, внесення інформації про заходи, вжиті суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, визначені статтею 6 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, до постраждалих осіб та кривдників здійснюється шляхом внесення відповідних відомостей до журналів реєстрації заяв (повідомлень) про вчинення насильства та узагальнення (зведення) даних журналів згідно з порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначеним Кабінетом Міністрів України.

 

 

Прем’єр-міністр України                                                         В. ГРОЙСМАН

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від ____________ 2018 р. № ______

 

ПОРЯДОК 

формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру

випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі

 

І. Загальні положення

 

1. Цей Порядок визначає процедуру формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі (далі – Реєстр).

 

2. Реєстр – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, адаптування, зміни, поновлення, використання, поширення (розповсюдження, реалізації, передачі), знеособлення і знищення визначених Законом України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” даних про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі (далі – насильство).

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в законах України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”,  “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” і “Про соціальні послуги”.

 

3. Реєстр ведеться з метою:

захисту життєво важливих інтересів постраждалих осіб, зокрема постраждалих дітей;

попередження повторних випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі (далі – насильство);

забезпечення здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству;

надання комплексної та своєчасної допомоги постраждалим особам суб’єктами,;

обліку випадків насильства, узагальнення та аналізу інформації про насильство;

координації діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, визначених статтею 6 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” (далі – Суб’єкти).

 

4. Відмова особи, яка постраждала від насильства, від внесення даних про неї до Реєстру не є підставою для ненадання такій особі будь-якого виду допомоги, передбаченого законодавством.

 

5. Держателем Реєстру є Мінсоцполітики (далі – Держатель Реєстру).

Держатель Реєстру з метою забезпечення належного функціонування Реєстру забезпечує:

розробку нормативно-правової бази для функціонування Реєстру, затвердження методичних рекомендацій щодо його ведення;

організацію взаємодії з базами даних Мінсоцполітики, МВС, Генеральної прокуратури, ДСА, Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби, уповноважених органів з питань пробації та базами даних інших центральних органів виконавчої влади з питань запобігання та протидії насильству.

Держатель має право отримувати від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,  підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, громадських формувань інформацію та документи, необхідні для забезпечення належного формування та ведення Реєстру.

 

6. Адміністратором Реєстру є Державне підприємство “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України” (далі – Адміністратор Реєстру).

Адміністратор Реєстру здійснює заходи із створення, впровадження і супроводження програмного забезпечення Реєстру, відповідає за його технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних Реєстру, здійснює технічні і технологічні заходи з надання, блокування анулювання та контролю за доступом до Реєстру, організовує та проводить навчання щодо роботи з Реєстром.

Адміністратор Реєстру забезпечує проведення перевірки дотримання дисципліни та системи безпеки, проведення навчання щодо наповнення та користування Реєстром.

 

7. Реєстраторами Реєстру (далі – Реєстратори) є:

працівники уповноважених структурних підрозділів Мінсоцполітики;

працівники уповноважених структурних підрозділів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі місцевих державних адміністрацій та сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;

уповноважені особи районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі її створення) рад, уповноважені на прийом та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинення насильства;

працівники уповноважених підрозділів органів Національної поліції;

працівники служб у справах дітей (у частині випадків насильства, в яких кривдниками або потерпілими особами є діти);

 

8. Суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, та інформують Реєстраторів про факти надходження заяв (повідомлень) про насильство (далі – Суб’єкти інформування) згідно з порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначеним Кабінетом Міністрів України:

керівники та уповноважені особи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів соціально-психологічної допомоги, притулків для постраждалих осіб, центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, центрів надання соціальних послуг в громадах, інших закладів, установ та організацій, які надають соціальні послуги постраждалим особам;

керівники та уповноважені працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

керівники та уповноважені працівники закладів освіти;

керівники та уповноважені працівники установ (закладів) охорони здоров’я;

керівники та уповноважені працівники уповноважених органів з питань пробації;

керівники та уповноважені працівники органів та установ, підпорядкованих Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби;

уповноважені працівники органів прокуратури.

 

9. Користувачами Реєстру (далі – Користувачі) є:

працівники уповноважених структурних підрозділів Мінсоцполітики;

працівники уповноважених структурних підрозділів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі місцевих державних адміністрацій та сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;

уповноважені особи районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі її створення) рад, уповноважені на прийом та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинення насильства;

працівники уповноважених підрозділів органів Національної поліції України;

працівники служб у справах дітей (у частині випадків насильства, в яких кривдниками або потерпілими особами є діти).

 

10. Відомості про Реєстраторів, Користувачів та Суб’єктів інформування заносяться до довідника організаційної структури Реєстру окремо щодо кожного Суб’єкта, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії насильству. Довідники користувачів та реєстраторів загальнодержавного та регіонального рівня ведуться Адміністратором Реєстру, місцевого рівня – уповноваженими структурними підрозділами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або уповноваженими ними підрозділами.

 

11. Кадрові підрозділи (за наявності) або керівники (уповноважені працівники) Суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, у день підписання наказу про призначення чи звільнення Реєстраторів, Користувачів  або Суб’єктів інформування Реєстру письмово повідомляють про це Адміністратора або уповноваженого структурного підрозділу Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відповідальних за ведення довідників зазначених відомств, для внесення до них змін про Реєстраторів та Користувачів.

 

12. Обробка персональних даних, що вносяться до Реєстру, здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”, статті 16 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та порядку обробки персональних даних, визначеного Мінсоцполітики згідно з типовим порядком обробки персональних даних, затвердженим наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 08.01.2014  № 1/02-14.

 

ІІ. Формування та ведення Реєстру

 

13. Формування Реєстру здійснюється окремо за кожним випадком насильства шляхом внесення до нього відповідної інформації Суб'єктами з урахуванням особливостей, передбачених частиною шостою статті 16 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

 

14. До Реєстру бази даних вносяться відомості про:

1) випадок насильства:

дата вчинення; місце вчинення; форма домашнього насильства; вид шкоди чи страждань, завданих внаслідок насильства за ознакою статі; короткий опис; первинне чи повторне вчинення насильства кривдником;

повідомлення уповноваженого підрозділу органів Національної поліції (дата, час, найменування підрозділу, прізвище, ім’я та по батькові  посадової особи, яка прийняла повідомлення) – якщо заяву (повідомлення) про вчинення насильства зареєстровано уповноваженою особою районної, районної у містах Києві і Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради;

інформація про вжиті уповноваженим підрозділом органу Національної поліції заходи реагування та органи, залучені до відвідування місця події;

інформація про внесення відомостей про випадок насильства до Єдиного реєстру досудових розслідувань та наслідки його розслідування (в тому числі за інформацією органів прокуратури);

інші відомості, передбачені первинними обліковими документами.

2) постраждалу особу та вжиті заходи щодо надання їй допомоги:

час та дату надходження заяви, повідомлення про вчинення насильства, прізвище, ім’я, по батькові, посада, номер контактного телефону уповноваженої особи, що прийняла заяву (повідомлення), найменування та адреса відповідного Суб’єкта;

прізвище, ім’я та по батькові постраждалої особи (законного представника), серія та номер паспорта або реквізити іншого документу, що посвідчує особу (за наявності), дата народження постраждалої особи, адреса фактичного місця проживання (перебування), місце роботи, навчання (за наявності), номер контактного телефону, наявність спеціального статусу, інформація про характер відносин між кривдником і постраждалою особою, наявність дітей у постраждалої особи (в тому числі, які стали очевидцями насильства), мова спілкування з постраждалою особою;

прізвище, ім’я та по батькові особи, яка повідомила про вчинення насильства відносно іншої особи, серія та номер паспорта або реквізити іншого документу, що посвідчує особу (за наявності), номер контактного телефону;

категорія постраждалої особи (доросла, дитина, недієздатна, обмежено дієздатна, особа з інвалідністю, одинока мати або інший спеціальний статус);

повідомлення служби у справах дітей (дата, час, прізвище, ім’я та по батькові посадової особи, яка прийняла повідомлення) – якщо постраждалою особою або кривдником є дитина;

відомості про потребу потерпілої особи у наданні медичної допомоги (так/ні, вжиті заходи, дата та номер виданого направлення, найменування закладу, установи);

відомості про потребу у наданні психологічної допомоги (так/ні, вжиті заходи, дата та номер виданого направлення, найменування закладу, установи);

реквізити (дата та номер) направлень до інших організацій, установ, закладів та їх найменування;

інформація про першочергові потреби постраждалої особи;

відомості про проведену оцінку потреб постраждалої особи (дата, органи, установи, що проводили);

відомості про затверджену програму для постраждалої особи (дата та номер), результати виконання;

інформація про надані постраждалій особі послуги (види, строк надання, орган, установа, заклад, що надав послуги) та виплачену соціальну допомогу;

інформація про надання тимчасового притулку (строк, установа, заклад, що надали притулок);

відомості про відшкодування кривдником завданих матеріальних збитків і шкоди, заподіяної фізичному та психічному здоров’ю постраждалої особи (дата подання позовної заяви, найменування суду, дата та номер рішення суду про стягнення збитків або відмову у їх стягненні, сума завданих збитків згідно рішення суду);

інформація про надання безоплатної правової допомоги постраждалій особі (найменування центру, опис наданої допомоги та дата її надання);

інші відомості, передбачені первинними обліковими документами.

3) кривдника:

прізвище, ім’я та по батькові кривдника, стать, вік, ступень споріднення з постраждалою особою, адреса, місце роботи, навчання (за наявності), номер контактного телефону;

відомості про винесений уповноваженим підрозділом органу Національної поліції терміновий заборонний припис кривднику (дата, номер), результати виконання;

відомості про взяття кривдника на профілактичний облік (дата, номер рішення, результат виконання;

відомості про направлення судом кривдника на проходження програми для кривдника (дата та номер рішення суду, строк програми);

відомості про результати проходження кривдником програми для кривдника;

відомості про кримінальне провадження, у якому особі – кривднику оголошено підозру про вчинення факту насильства (дата та номер провадження, орган досудового розслідування) та результати досудового розслідування;

відомості про прийняту відносно кривдника постанову у справі про адміністративне правопорушення за фактом насильства (дата та номер, суб’єкт, що виніс постанову, вид постанови та адміністративного стягнення, у разі його призначення);

відомості про рішення суду у кримінальній справі відносно кривдника за фактом насильства (дата та номер, суд, що виніс рішення, вид запобіжного заходу, обмежувального заходу, кримінального покарання);

відомості про строк закінчення відбування кримінального покарання кривдником (за даними органів та установ, підпорядкованих Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби, – відносно кримінальних покарань у виді обмеження або позбавлення волі; за даними уповноважених органів з питань пробації – відносно кримінальних покарань, не пов’язаних з обмеженням або позбавленням волі, та відносно кривдників, звільнених від відбування покарання з випробуванням);

відомості про затверджену судом пробаційну програму відносно кривдника (за даними уповноважених органів з питань пробації);

інші відомості, передбачені первинними обліковими документами.

 

15. Внесення відомостей здійснюється шляхом фіксації Реєстратором інформації в Реєстрі за формами первинного обліку, затвердженими Мінсоцполітики.

 

16. Результати судового провадження інтегруються з автоматизованої системи документообігу суду.

 

17. Обмін інформацією, що міститься в Реєстрі та базах даних МВС, Генеральної прокуратури, ДСА, Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби, уповноважених органів з питань пробації, інших центральних органів виконавчої влади з питань запобігання та протидії насильству здійснюється за угодами про співпрацю таких органів (установ) відповідно до протоколів.

 

18. Формування Реєстру розпочинається з моменту внесення до нього Реєстратором відповідних відомостей про надходження заяви, повідомлення про вчинення насильства.

У Реєстрі автоматично фіксується дата обліку інформації та присвоюється номер випадку. Факт реєстрації випадку настає з моменту підтвердження Реєстратором таких відомостей шляхом накладання електронного цифрового підпису.

 

19. Підставою для внесення до Реєстру відомостей про постраждалу особу є:

отримання Реєстратором заяви чи повідомлення про вчинення насильства;

надходження до Реєстратора відомостей від Суб’єкта інформування.

Відомості від Суб’єкта інформування включають:

лист-повідомлення  за підписом керівника Суб’єкта інформування або його заступника про отримання заяви чи повідомлення про факт насильства та про вжиті заходи щодо постраждалої особи (надання медичної, психологічної допомоги тощо);

заява постраждалої особи або повідомлення про вчинення насильства;

інші документи, надані постраждалою особою (її представником) або особою, яка повідомила про насильство (за наявності);

документи, що підтверджують надання послуг (допомоги), вжиті заходи.

Відомості надаються Реєстратору шляхом формування листа в системі електронного документообігу або направлення його на паперовому носії згідно з порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Відомості про отримання заяви чи повідомлення про факт насильства направляються Суб’єктом інформування Реєстратору з числа працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, відомості про вжиті заходи щодо постраждалої особи, випадок насильства відносно якої внесено до Реєстру, – Реєстратору з числа уповноважених осіб районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі її створення) рад за місцем знаходження постраждалої особи.

Відомості про постраждалу особу заносяться до Реєстру за наявності її добровільної поінформованої згоди, окрім випадків, передбачених законом.

 

20. Внесення Реєстраторами відомостей до Реєстру здійснюється у наступні строки:

відомості, передбачені абзацами другим – восьмим підпункту 2, абзацу третього підпункту 1 пункту 14 цього Порядку – невідкладно, але не пізніше ніж протягом одного робочого дня, з дня подання заяви (повідомлення);

відомості про видані направлення до установ/закладів – протягом одного робочого дня з дня видачі направлення;

відомості про потреби постраждалої особи – протягом одного робочого дня з дня проведення оцінки потреб;

відомості про затверджену програму для постраждалої особи – протягом одного робочого дня з дня затвердження програми та у подальшому протягом одного робочого дня з дня виконання заходів, передбачених програмою;

інформація про надання постраждалій особі соціальних послуг, тимчасового притулку та безоплатної правової допомоги – протягом одного робочого дня з дня отримання від Реєстраторів документообігу інформації про надання таких послуг (допомоги), поселення особи до притулку;

відомості про винесені постанови у справі про адміністративне правопорушення за фактом насильства та винесені судові рішення, в тому числі про відшкодування кривдником завданих матеріальних збитків і шкоди, – протягом одного робочого дня з дня отримання постанови або рішення суду;

відомості, передбачені абзацом другим підпункту 3, абзацами другим та четвертим підпункту 1 пункту 14 цього Порядку – протягом одного робочого дня, з дня проведення перевірки інформації про випадок насильства згідно з порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначеним Кабінетом Міністрів України;

відомості, передбачені абзацом п’ятим підпункту 1 пункту 14 цього Порядку – протягом одного робочого дня, з дня внесення відомостей про випадок насильства до Єдиного реєстру досудових розслідувань;

відомості, передбачені абзацом десятим підпункту 3 пункту 14 цього Порядку – протягом одного робочого дня з дня надходження інформації від органів та установ, підпорядкованих Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби, або уповноважених органів з питань пробації;

інші відомості – не пізніше ніж протягом одного робочого дня з дня прийняття відповідним органом (установою, закладом) рішення, проведеного заходу;

відомості, отримані від Реєстраторів документообігу – протягом одного робочого дня з дня їх надходження та перевірки;

Суб’єкти інформування направляють Реєстраторам для включення до Реєстру:

відомості, передбачені абзацом третім підпункту 1, абзацами другим – восьмим, десятим – одинадцятим, тринадцятим – шістнадцятим підпункту 2 пункту 14 цього Порядку – протягом одного робочого дня з дня отримання заяви чи повідомлення про факт насильства, проведення оцінки потреб постраждалої особи, з дня початку та закінчення строку надання послуг (допомоги), притулку, внесення відомостей про випадок насильства до Єдиного реєстру досудових розслідувань;

відомості, передбачені абзацом одинадцятим підпункту 3 пункту 14 цього Порядку – не пізніше, ніж за десять робочих днів до дня закінчення строку відбування кримінального покарання кривдником.

 

21. Відомості, зазначені в абзацах другому – дев’ятому підпункту 1 пункту 14 цього Порядку вносяться до Реєстру тим Реєстратором, до якого надійшла заява (повідомлення) про вчинення насильства або відомості від Суб’єкта інформування.

Відомості, зазначені у абзацах дев’ятому – шістнадцятому підпункту 2, абзаці третьому підпункту 2 та абзаці п’ятому підпункту 3 пункту 14 цього Порядку, вносяться до Реєстру Реєстраторами з числа осіб, вказаних у абзацах п’ятому та сьомому пункту 7 цього Порядку.

Відомості, зазначені у абзацах другому, четвертому – п’ятому підпункту 1, абзацах другому – четвертому, шостому - сьомому підпункту 3  пункту 14 цього Порядку, вносяться до Реєстру Реєстраторами з числа осіб, вказаних у абзаці шостому пункту 7 цього Порядку.

Відомості, зазначені у абзацах п’ятому, сьомому та дев’ятому підпункту 3 пункту 14 цього Порядку інтегруються з автоматизованої системи документообігу суду.

 

22. Відомості про кривдника вносяться до Реєстру Реєстратором після підтвердження факту насильства шляхом проведення перевірки відповідної інформації згідно з порядком взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначеним Кабінетом Міністрів України.

 

23. Редагування (зміна, оновлення чи доповнення) зафіксованих у Реєстрі відомостей проводиться шляхом внесення Реєстратором оновлених даних до відповідного пункту форми відомостей згідно із повноваженнями відповідно до пункту 21 цього Порядку, а також за письмовим поданням (у електронній або паперовій формі) Суб’єктів інформування та Користувачів у разі виявлення неточностей, технічних помилок або неповноти інформації.

 

24. Внесення відомостей до Реєстру, у тому числі редагування відомостей, що містяться в Реєстрі, шляхом їх зміни, оновлення чи доповнення, здійснюється Реєстраторами з використанням електронного цифрового підпису, сумісного з програмним забезпеченням Реєстру.

 

25. Персональні дані про особу, яка повідомила про вчинення насильства, зберігаються у Реєстрі протягом одного року з дня надходження відповідної інформації про вчинення насильства.

Персональні дані про постраждалу особу зберігаються у Реєстрі протягом трьох років з дня вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі.

Персональні дані про кривдника зберігаються у Реєстрі:

1) у разі відсутності кримінального провадження стосовно кривдника у зв’язку з вчиненням домашнього насильства, насильства за ознакою статі або інших форм насильства стосовно постраждалої особи, рішення суду про застосування обмежувального припису або накладення адміністративного стягнення, вироку суду про визнання кривдника винним у вчиненні домашнього насильства чи насильства за ознакою статі або інших форм насильства стосовно постраждалої особи, що набрали законної сили, - протягом року з дня надходження відповідної інформації про вчинення насильства;

2) у разі виправдувального вироку суду, що набрав законної сили, - до часу набрання чинності відповідним рішенням суду;

3) у разі порушення кримінального провадження стосовно кривдника у зв’язку з вчиненням домашнього насильства чи насильства за ознакою статі або інших форм насильства стосовно постраждалої особи - протягом періоду розслідування кримінального провадження;

4) у разі ухвалення рішення суду, що набрало законної сили, про застосування обмежувального припису або накладення адміністративного стягнення - протягом трьох років з дня набрання чинності відповідним рішенням суду;

5) у разі винесення вироку суду, що набрав законної сили, про визнання кривдника винуватим за вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі або інших форм насильства стосовно постраждалої особи з відбуванням покарання - протягом десяти років з дня закінчення сроку відбування покарання;

6) у разі винесення вироку суду, що набрав законної сили, про визнання кривдника винуватим за вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі або інших форм насильства стосовно постраждалої особи без відбування покарання - протягом десяти років з дня набрання чинності відповідним рішенням суду.

У разі спростування факту вчинення насильства, а також після закінчення строку зберігання у Реєстрі персональних даних такі дані підлягають видаленню в порядку, встановленому законом.

Видалення даних здійснюється Реєстратором, який вніс такі дані.

 

ІІІ. Конфіденційність використання даних Реєстру

 

26. Внесена до Реєстру інформація є конфіденційною. Нерозголошення конфіденційної інформації гарантується державою. Збирання, зберігання, використання та захист інформації, що міститься у Реєстрі, здійснюються відповідно до закону.

 

27. Надання інформації, відомостей або інших персональних даних про особу, що містяться у Реєстрі, здійснюється виключно у випадках, передбачених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини або за згодою самої особи.

 

28. Доступ до відомостей та інформації, що міститься у Реєстрі Суб’єктам надається з дотриманням вимог Кримінального процесуального кодексу України, законів України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах“Про захист персональних даних“Про електронний цифровий підпис, “Про оперативно-розшукову діяльність“Про контррозвідувальну діяльність” та за наявності визначених законом підстав.

 

29. Інформація з Реєстру може бути надана постраждалій особі (її законному представнику) або іншим особам у випадках, встановлених законом, виключно в інтересах такої особи з метою надання їй послуг (допомоги). Така інформація надається у формі витягу з Реєстру Реєстратором за формою, визначеною Мінсоцполітики.

 

30. Адміністратор здійснює комплекс програмних, технологічних та організаційних заходів щодо захисту відомостей, що містяться у Реєстрі, від несанкціонованого доступу.

 

31. Адміністратор за кожним фактом порушення Реєстраторами порядку використання логіну та пароля доступу до Реєстру, визначеного регламентом  технічного доступу та взаємодії, затвердженим Адміністратором Реєстру, невідкладно вживає заходів до його блокування та повідомляє про це Держателя Реєстру.

 

ІV. Доступ до інформації, що міститься в Реєстрі

 

32. Право доступу до відомостей, внесених до Реєстру, мають:

Держатель – у повному обсязі з урахуванням повноважень, наданих законами України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків”, порядком взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, визначеним Кабінетом Міністрів України та цим Порядком;

працівники уповноваженого структурного підрозділу Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій – щодо випадків насильства, постраждалих осіб та кривдників на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі місцевих державних адміністрацій та сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад– щодо випадків насильства, постраждалих осіб та кривдників на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

керівники та уповноважені особи районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, голови та уповноважені особи виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі її створення) рад – щодо випадків насильства, ведення яких здійснюється зазначеними уповноваженими особами;

керівники та працівники уповноважених підрозділів органів Національної поліції – щодо випадків насильства, ведення яких здійснюється зазначеними уповноваженими особами;

керівники та працівники служб у справах дітей – щодо випадків насильства, в яких кривдниками або потерпілими особами є діти.

Відомості у формі витягу з Реєстру можуть також надаватись:

керівникам та уповноваженим особам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів соціально-психологічної допомоги, притулків для постраждалих осіб, центрів медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, центрів надання соціальних послуг в громадах, інших закладів, установ та організацій, які надають соціальні послуги постраждалим особам, – щодо випадків, за якими постраждалим особам видано направлення до зазначених служб;

керівникам та уповноваженим працівникам центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (в тому числі адвокатам таких центрів) – щодо випадків, за якими постраждалим особам видано направлення до зазначених центрів;

суддям – щодо випадків, за якими до суду передано справи за фактами насильства, в тому числі про відшкодування кривдником завданих матеріальних збитків і шкоди, заподіяної фізичному та психічному здоров’ю постраждалої особи;

прокурорам – щодо випадків насильства, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та у яких оголошено підозру особі - кривднику;

керівникам та працівникам уповноважених органів з питань пробації – щодо випадків, за якими кривдників засуджено до кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, та накладено адміністративні стягнення.

 

33. Доступ Суб’єктів до Реєстру та можливість внесення інформації до нього надається (припиняється) за заявою їх керівника або заступника керівника, поданою до уповноважених структурних підрозділів, вказаних у пункті 9 цього Порядку, після ознайомлення та погодження з умовами, передбаченими Регламентом технічного доступу та взаємодії.

Доступ Реєстраторів до Реєстру здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, сумісного з програмним забезпеченням Реєстру, логіну та паролю, Суб’єктів інформування та Користувачів – з використанням логіну та паролю. Реєстратор самостійно вчиняє дії, пов’язані з отриманням електронного цифрового підпису в акредитованому центрі сертифікації ключів, логіни та паролі надаються Адміністратором.

 

34. Адміністратор Реєстру затверджує та забезпечує ознайомлення Реєстраторів, Користувачів та Суб’єктів інформування з регламентом  технічного доступу та взаємодії, до якого включаються:

перелік інформації, яка вноситься  до Реєстру, із зазначенням періодичності її внесення;

перелік інформації, яку отримує Реєстратор (Користувач, Суб’єкт інформування) з Реєстру, із зазначенням періодичності її отримання;

порядок формування, передачі (записування) наборів даних, прийняття (зчитування) файлів;

порядок послідовності виконання функціональних завдань в процесі автоматизованої обробки конфіденційної інформації;

порядок захисту інформації під час електронної взаємодії;

специфікацію структури даних, що визначає правила формування назви та структури записів файлів, які формуються та обробляються в процесі електронної взаємодії;

назви каталогів файлових серверів для обміну даними в процесі електронної взаємодії, формати супровідних листів, форму переліку паролів для взаємодії;

порядок використання логіну та пароля доступу до Реєстру.

 

35. У Реєстрі передбачається можливість пошуку та систематизації (групування) інформації за будь-якою з відомостей, зазначених у пункті 13 цього Порядку, за переліком Реєстраторів (їх групою), а також в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вчинено насильство.

 

 

 

 

V. Контроль за внесенням даних до Реєстру та їх використанням

 

36. Керівники Реєстраторів, Суб’єктів інформування, Користувачів усіх рівнів забезпечують у відомствах контроль за своєчасним, повним та достовірним внесенням інформації до Реєстру у строки, визначені законами України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків” та цим Порядком.

 

37. Керівники уповноважених структурних підрозділів Мінсоцполітики,  Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечують проведення систематичних перевірок внесення Реєстраторами до Реєстру відомостей про випадки насильства, повноти та своєчасності вжитих за ними заходів з урахуванням вимог законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків” та цього Порядку.

 

38. У разі встановлення фактів неповноти або некоректності внесеної до Реєстру інформації вживаються заходи щодо усунення виявлених порушень.

 

39. Реєстратор є відповідальною особою за своєчасність, повноту та об’єктивність внесених до Реєстру відомостей згідно з чинним законодавством. Реєстратори, Користувачі та Суб’єкти інформування зобов’язуються використовувати інформацію з Реєстру виключно для цілей, встановлених законом.

40. Реєстратори, Користувачі та Суб’єкти інформування відповідають за порушення вимог цього Порядку, розголошення персональних даних осіб, які містяться у Реєстрі та незаконне втручання в роботу Реєстру згідно з чинним законодавством.

 

 


Додаткові матеріали



Обговорення

Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту:
0
Додано пропозицій:
0
Підтримка проекту:Так:0  Ні:0
Обговорення з 5 Липня 2018р. по 5 Серпня 2018р.

Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів