Розвиток соціальних послуг, цифровізація, допомога надавачам: Мінсоцполітики працює над рішеннями для подолання викликів війни у соцсфері
З початком повномасштабного вторгнення росії кількість українців, які потребують соціальної підтримки та послуг, суттєво зросла За минулий рік понад 2 мільйонів людей отримали соціальні послуги. Більша частина з них - плюди старшого віку і люди з інвалідністю. Система надання послуг перевантажена, тому необхідно не лише розвивати соціальну підтримку, але і надавати допомогу тим, хто працює на місцях та надає послуги.
Про це заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва сказала під час підсумкової конференції проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні».
Заступниця міністра окреслила основні виклики у системі соцпослуг:
Більшість програм екстреного реагування не інтегровані в систему послуг, які є
Велика кількість громад не знають свої потреби у соцпослугах
Застаріла модель фінансування соцпослуг
Розрив між держ політиками та реалізацією на місцях
Низький контроль за якістю послуг
Існуючих соцпослуг недостатньо
“Найбільший виклик на сьогодні – війна та післявоєнне відновлення. Людей, які потребують соціальної підтримки та послуг, стало набагато більше. Система не готова гнучко відреагувати на всі зміни. За 2,5 роки повномасштабного вторгнення в інституціях з'явилося плюс три тисячі людей, які ніколи не жили там. Вони були самостійні, але через те, що система не готова підтримати їх по-іншому, вони опиняються в закладах”, – зазначила Уляна Токарєва.
Міністерство соціальної політики України розробило чіткі алгоритми, як розвантажити систему надання соцпослуг, зробити їх більш гнучкими та орієнтованими на людей.
Уляна Токарєва наголосила, що першочерговим рішенням у підтримці системи соціальної підтримки є цифровізація процесів соціальних послуг, щоб відбувався обмін даними всередині системи соцзахисту та іншими галузями – охорона здоров'я, освіта, безпека тощо.
“Міністерство також працює і над змінами в законодавстві, щоб врегулювати організацію соцроботи в різних секторах. Фокус уваги зосереджений також на розвитку ринку надавачів соцпослуг, залученні місцевого самоврядування до закупівлі соцпослуг. Однак головні рішення – це впровадження нових державних політик. Наприклад таких як стратегія активного довголіття та деінституалізація”, – сказала заступниця міністра.
Всі Соціальні послуги