Міністерство соцiальної політики України


Ніхто не залишиться поза увагою, ми надамо соціальну підтримку всім, хто її потребує – Оксана Жолнович.

27 Вересня 2024, 13:40

Міністерство соціальної політики визначає пріоритетом збереження та розвиток людського капіталу в Україні. Важливим інструментом у цьому аспекті є цифровізація: впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, яка інтегрується з усіма державними реєстрами, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожної людини. Ефективними policy та digital рішеннями задля збереження і розвитку людського капіталу на GLOBAL DIGITAL SOCIAL FORUM поділилися Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та CDTO Міністерства соціальної політики України Костянтин Кошеленко.

«Ніхто не залишиться поза увагою, ми надамо соціальну підтримку всім, хто її потребує. Сьогодні в розробці  нова  модель соціального страхування та впровадження реабілітаційних лікарняних. У реабілітації ми орієнтуємося на максимальне відновлення людини – впроваджуємо програму «єПотенціал», яка цифровізує перехід від медзакладу до соціальної підтримки. Тобто соціальна допомога призначатиметься вже на етапі лікування, забезпечуючи супровід усіх необхідних служб.

 

Соціальна підтримка повинна починатися з надання соціальних послуг, які допоможуть людині створити власну історію успіху в подоланні складних життєвих обставин. Ми запроваджуємо нові види послуг, розробляємо єдині державні стандарти та формуємо відкритий ринок. На сьогодні вже зареєстровано 3 672 надавача соціальних послуг», — зазначила Оксана Жолнович.

 

Наступного року  соціальна сфера зазнає важливих змін. Попри все соціальні виплати залишаться невіддільною частиною підтримки населення, і впровадження цифрових технологій забезпечить чіткість, прозорість та підзвітність у їх реалізації. 

 

Важливим завданнями на цьому етапі є забезпечення цільових соціальних виплат, впровадження проактивних автоматизованих програм допомоги та координація зусиль із міжнародними організаціями для досягнення максимальної ефективності у наданні соціальних послуг.

 

«Щодня ми працюємо над тим, щоб Україна ставала країною, де кожен громадянин може легко та швидко скористатися соціальними сервісами, отримати послуги чи дізнатися про них. Ми підходимо до цифровізації з особливою відповідальністю — не просто оцифровуємо наявні процеси, а переосмислюємо їх, впроваджуючи сучасні рішення. Наша мета — створити ефективну та людиноцентричну екосистему, де кожен має доступ до страхування, пенсій, субсидій та реабілітаційних послуг. 

 

Сьогодні ми презентуємо Соціальний портал – це е-сервіс, що містить Єдину соціальну історію, де кожен зможе побачити про себе всю необхідну інформацію, і після чого зможе подати заяви на соціальні послуги», — додав Костянтин Кошеленко. 

 

Під час заходу було оголошено про впровадження змін у пенсійному забезпеченні, які набудуть чинності з липня наступного року. Нове пенсійне законодавство об’єднує три ключові компоненти: солідарну пенсію, накопичувальну пенсію та добровільні пенсійні накопичення. Поєднання солідарної та накопичувальної систем дозволить забезпечити заміщення 60% заробітку особи протягом її життя, що сприятиме підвищенню фінансової стабільності громадян після виходу на пенсію.

Оновлена соціальна сфера буде працювати на основі конкурентного ринку соціальних послуг із розмежуванням між послугами загальнонаціонального рівня та тими, що фінансуються з місцевих бюджетів. Кожен громадянин України зможе подавати онлайн-заяви на отримання соціальних послуг, усуваючи необхідність особистого відвідування органів соціального захисту, черг та зайвої бюрократії. Це не просто крок до спрощення — це шлях до створення соціальної системи, яка відповідає потребам сучасного суспільства та гарантує кожному громадянину швидкий доступ до необхідної допомоги.

 

 

 

 

 

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/24071.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове