Міністерство соцiальної політики України


Держава пропонує дві програми перенавчання для людей старшого віку

10 Червня 2024, 13:42

Коли до соціальних служб звертаються люди 50+ із запитом про перенавчання чи роботу, то їм, зазвичай, пропонують дві програми. Перша - від Державної служби зайнятості. Це програма для людей 45+, коли ця категорія людей, за спеціальними ваучерами може отримати перенавчання та бути потрібною на ринку праці. Ця програма дає свої результати. Багато людей приходять до соціальної сфери саме через цю програму. 

Друга програма суто соціальна - Університети третього віку, які доступні з 45 років. В Україні працює понад 150 таких університетів, які мають на меті надати нові знання, які допоможуть людині старшого віку здобути нові навички та навіть отримати нову професію. 

Про це в ефірі телеканалу “Суспільне” сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва. 

“Основна причина, чому люди старшого віку шукають роботу, їм необхідно відчувати себе важливими. І їм важливо бути повноцінним членом у новому колективі”, - додала вона. 

Уляна Токарєва також сказала, що в державі також існують гранти для відкриття власного бізнесу. Для людей старшого віку програма самозайнятості також доступна і є дуже гарною можливістю для тих, хто вирішив відкрити власний бізнес, навіть у поважному віці. Заступниця міністра наголошує, що для таких людей головне наважитись відкрити власну справу і піти навчатися на відповідні курси. 

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/23787.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове