Міністерство соцiальної політики України


В Україні діє понад 500 мобільних бригад із протидії домашньому насильству, понад 80 відкрив або підтримав функціонування Фонд ООН у галузі народонаселення

7 Червня 2024, 12:25

 

Міністерство соціальної політики України дбає про доступність якісних соціальних послуг для усіх постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства незалежно від їх територіального місця проживання чи мобільності. Міністерство активно підтримує створення не лише притулків для постраждалих, кризових кімнат, денних центрів соціально-психологічної допомоги, а й – мобільних бригад. Це актуально через те, що не всі постраждалі мають можливість приїхати до певного сервісу та отримати необхідну допомогу. Саме для забезпечення доступності послуг були створені мобільні бригади. 

Завдання таких груп – протидія та запобігання домашньому насильству у всіх його проявах; інформування потерпілих від насильства про їхні права та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися; проведення профілактичної роботи з кривдниками та превентивної роботи. Тут швидко й ефективно реагують на запити постраждалих осіб, допомагають переїхати до безпечного місця, надають соціально-психологічну допомогу тим, хто її потребує, і скеровують до інших служб за необхідності.  

По всій Україні у системі соціальних послуг працює понад 500 мобільних груп із протидії домашньому насильству. Але їх не достатньо, бо в Україні 1400 громад, і така мобільна група має бути в кожній. 

Завдяки партнеру Мінсоцполітики Фонд ООН у галузі народонаселення, який активно впроваджує проєкт “Міста і громади, вільні від домашнього насильства”, вдалося відкрити або підтримати функціонування  80 мобільних бригад. Всього спеціалісти/-ки сервісу  отримали більше ніж  37 000 звернень.

Знайти контакти мобільних бригад або інших доступних сервісів підтримки постраждалих осіб у вашому місті можна тут   https://rozirvykolo.org/kontakty-dopomogy

Міністерство вдячне міжнародним партнерам за підтримку України у протидії домашньому насильству. Наша співпраця з UNFPA в Україні можлива у межах двох проєктів – “EMBRACE” та “AMBER”. Вони фінансуються урядом Великої Британії та Канади відповідно. Їхня мета: розбудова ефективної ситсеми протидії та запобігання домашньому й гендерно зумовленому насильству на національному та регіональному рівні.

Проєкт UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» реалізується у співпраці з Міністерством соціальної політики України за підтримки урядів Канади та Великої Британії 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/23782.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове