Міністерство соцiальної політики України


30 нових громад долучилися до проєкту Мінсоцполітики із запровадження нової послуги з формування життєстійкості

9 Лютого 2024, 09:44

 

Ще 30 територіальних громад стали учасниками у експериментального проєкту Мінсоцполітики у січні. Загалом, 64 громади долучилися до ініціативи та найближчим часом запустять Центри життєстійкості для своїх мешканців. 

 

 

Від Донецької до Закарпатської областей - на початок лютого 2024 року майже в кожній області є громада, у якій невдовзі запрацюють Центри життєстійкості. 

З переліком нових громад-учасниць проєкту можна ознайомитися у наказі Міністерства соціальної політики.

Умовою участі громади у проєкті є підготовка та подальше утримання приміщення для Центру життєстійкості. Цей простір стане тим місцем, де кожен зможе безкоштовно отримати комплексну послугу з формування життєстійкості. Ця послуга включає в себе різного роду підтримку - від консультації з кейс-менеджером для виявлення потреб людини до можливості брати участь у групових тренінгах і навчаннях із основ психічного здоров’я та розвитку батьківських компетентностей. 

За потреби кожна громада у таких центрах може додатково організувати ряд інших послуг, необхідних громадянам, як-от: первинна правнича допомога, консультацій з питань зайнятості, супровід ветеранів та інші. 

Організовано все так, аби кожен мешканець громади міг у Центрі життєстійкості отримати первинну консультацію з подальшим перескеруванням - залежно від потреб.  За попереднім задумом, послуга з формування життєстійкості у цих просторах надаватиметься за спільними для всіх громад стандартами роботи. Надавачі цієї послуги проходитимуть кваліфіковане навчання від партнерів проєкту - міжнародних організацій ЮНІСЕФ, ВООЗ та інші.  Єдиними будуть і принципи функціонування Центрів -  безбар’єрність, безпека, доброзичливість. 

У планах Міністерства на 2024 рік - залучення щонайменше 150-ти громад. У подальшому проєкт плануєтсья масштабувати на всю Україну, аби послуги Центрів життєстійкості були доступними кожному українцю. 

Подати свою заявку на участь у проєкті може будь-яка територіальна громада. Для цього їй потрібно звернутися до Міністерства соціальної політики. 

Наразі відбір для громад триває до 13 лютого 2024 року.

Більше інформації про те, як громаді податися на участь у проєкті - читайте за посиланням.

Для оперативної комунікації представники громад можуть звертатися за електронною адресою: Vidbirgromadi@gmail.com.

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/23518.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове