Презентовано модель організації допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів від Програми розвитку ООН в Україні
За час від початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна стала найбільш замінованою країною у світі. З 23 лютого 2022 року зафіксовано понад пів тисячі нещасних випадків, в яких постраждали більше 800 осіб, в тому числі, діти.
Зважаючи на необхідність надання фахової допомоги і підтримки тим, хто постраждав від мін, снарядів і боєприпасів, що не розірвалися, Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні представила модель допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів.
Ця модель розроблена на основі Міжнародного стандарту протимінної діяльності та включає екстрену й безперервну медичну допомогу, протезування та забезпечення ДЗР, реабілітацію, психосоціальну підтримку, а також соціально-економічну адаптацію постраждалих.
Важливо, що для допомоги постраждалим модель передбачає не лише забезпечення готовностi громад реагувати на ситуацiї, пов’язанi з мiнним забрудненням, а й забезпечення постраждалим можливості отримати необхідні персоніфіковані, у т.ч. – соціальні послуги.
Зокрема, в алгоритм роботи з постраждалими та їх родинами – після надання медичної допомоги – планується запровадити надання комплексної соціальної підтримки із застосуванням кейс-менеджменту, коли соціальний працівник оцінює потреби людини і надає покроковий план допомоги: психологічного консультування, інформацію про оформлення статусiв, пiльг, грошової виплати, послуги сприяння зайнятостi, допомогу у протезуванні тощо.
«Саме такий цілісний підхід, що охоплює супровід людини від моменту травми і до моменту її повноцінної інтеграції у звичайне життя має бути запроваджений в Україні як базова модель надання допомоги тим, хто постраждав від вибухів та мін. У відповідь на виклики війни наша команда працює над впровадженням додаткових соціальних послуг, які можуть допомогти людині відновити свої фізичну мобільність, соціальне та економічне життя», – зауважила заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва, яка взяла участь у презентації вказаної моделі та в обговоренні стратегій підтримки постраждалих.
Також до участі в заході долучилися представники інших міністерств, Національного органу з протимінної діяльності та міжнародних і громадських організацій.
Захід було організовано в межах проєкту «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Уряду Японії.