Міністерство соцiальної політики України


Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»: прості та посильні дії, що здатні розв'язати проблему домашнього насильства

25 Листопада 2023, 14:08

 

Підтримувати один одного та пліч-о-пліч протистояти насильству, не сподіватись на випадковість, а збільшити обізнаність і розуміння про форми насильства у суспільстві, привернути увагу до проблем його подолання, сприяти створенню суспільного простору, вільного від насильства – такі задачі ставить перед собою Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», що проводиться щороку в період з 25 листопада до 10 грудня. 

Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу у цей період активізують свої зусилля, щоб підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам'ять про трагічну загибель жінок, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Із 1991 року акцію «16 днів активізму проти насильства» підтримують у 100 країнах світу.

Щорічна акція була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді суспільство визнало зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Україна приєдналася до акції 2001 року.  

Значний вплив на реалізацію конкретних кроків щодо посилення системи реагування на домашнє насильство мають ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Зокрема, Приєднання України до «Партнерства Біарріц», яке має на меті забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

Цьогоріч за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України, у співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» імплементується кампанія «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство».Акціяговорить про прості та посильні дії, що здатні розв'язати велику проблему домашнього насильства та підтримати людей, які могли постраждати. 

Своєю чергою Міністерство соціальної політики разом з партнерами з «Ла Страда Україна», Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Офісом Ради Європи в Україні та Українським Жіночим Фондом та соціально активним бізнесом, зокрема ТЦ GLOBUS, об’єднує свої зусилля і долучається до інформаційної кампанії ​​з метою мінімізації проявів домашнього насильства. Протягом 16 днів ми будемо не просто інформувати вас про насильство, а вчитися йому протистояти.

Якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте у поліцію за номером 102.  

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

Також ви можете зателефонувати до місцевої територіальної громади або державної адміністрації, де фахівці зможуть проконсультувати та повідомити, куди звернутися за допомогою, нададуть інформацію про наявність спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі у районі та області. 

Навіть найменші дії допомагають. #зроби_крок

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/23244.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове