Міністерство соцiальної політики України


Щоб дитина зростала в сім’ї. Мінсоцполітики вдосконалює послугу соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах

21 Вересня 2023, 18:05

Впродовж травня – жовтня 2023 року Мінсоцполітики пілотує Державний стандарт соціальної послуги супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Це - одна з найзатребуваніших соціальних послуг. Новий стандарт дозволить актуалізувати її та зробити акцент на розвитку  батьківських компетенцій. Результат пілоту презентували сьогодні за участі Міністерки соцполітики Оксани Жолнович. На заході також вручили сертифікати та подяки  соціальним працівникам, які беруть участьу  пілоті.

Загалом в апробації беруть участь 224 фахівці, які надають послугу відповідно до нових підходів.

“Хочу подякувати тим соціальним працівникам, які не бояться йти в експеримент, яків мають сміливість не боятися змін, навчатися новому і трансформувати себе у професії. Це ті якості, які мають бути визначальними у новій соціальній політиці, яку ми будуємо”, - зазначила Міністерка соцполітики Оксана Жолнович.

В апробації взяли участь 109 надавачів соцпослуг  з 22 областей України та Києва. З них 4 ‒ недержавні надавачі 

Уже 264 сімʼї отримали соціальну послугу соціального супроводу за новим проектом стандарту. Це сім’ї з дітьми, в яких батьки неналежно виконують свої обов'язки, або в яких є ризик соціального сирітства.

Серед ключових новацій у проєкті стандарту є визначення ролі ,,асистента сім’ї”, який має відвідувати сім'ю та навчати батьківським компетенціям. А також - запроваджено інструменти оцінювання індивідуальних потреб сім’ї та визначено критерії якості соціального супроводу.

За результатами апробації проект державного стандарту буде доопрацьовано для подальшого затвердження.

Проект стандарту базується на кращих міжнародних практиках. Зокрема, таких:

Проект Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розроблено Мінсоцполітики у співпраці з проектом „Супровід урядових реформ в Україні” (проект SURGe), що виконується Alinea International Ltd. за підтримки Уряду Канади.

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/23077.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове