Міністерство соцiальної політики України


ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ ЩОДО ОБЛІКУ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

6 Вересня 2023, 09:17

 

Як я можу зрозуміти, що товари, які я хочу ввезти, визнані гуманітарною допомогою та їх пропустять на кордоні без мит?

Після внесення інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги, вантаж автоматично отримує унікальний код гуманітарної допомоги. Цей код є гарантією безмитного оформлення на кордоні. Де я можу зареєструвати гуманітарну допомогу, яку планую ввозити?

ГО/БО має авторизуватися на веб-порталі Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги та зареєструватись як отримувач гуманітарної допомоги і подати туди інформацію про перелік товарів, а також отримати унікальний код гуманітарної допомоги.Чи потрібно мені вносити додаткові електронні документи в систему та які?

Ні, в систему потрібно вносити тільки інформацію про перелік товарів, подати декларацію перед ввезенням гуманітарної допомоги, а після завезення - опис товарів на складі (у разі, якщо фактично отримані товари чи їх кількість не відповідають даним декларації) та звіт про наявність (розподіл) гуманітарної допомоги. В системі також є можливість завантажувати копії первинних документів отримувача або набувача гуманітарної допомоги — юридичної особи та копію паперового звіту про наявність (розподіл) гуманітарної допомоги.В якій формі подавати декларацію про ввезення гуманітарної допомоги на митниці?

Декларацію можна подавати як в електронній, так і в паперовій формі. Головне, щоб ця декларація містила унікальний код гуманітарної допомоги, сформований при внесенні інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до Автоматизованої системи. 

 

Я вніс інформацію про перелік товарів, які збираюсь ввозити як гуманітарну допомогу. Скільки в мене є часу на ввезення?

Ввезення гуманітарної допомоги на територію України за унікальним кодом гуманітарної допомоги дозволяється протягом 90 календарних днів з дати присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги та протягом 30 календарних днів з дати створення декларації. 

 

Чи можу я змінювати декларацію?

Декларацію можна змінювати та корегувати до початку митного оформлення декларації в пункті пропуску. Тобто до моменту подачі її на митницю. 

 

Коли я маю звітувати про завезену гуманітарну допомогу?

Бюджетні заклади (крім підконтрольних МОЗ) мають звітувати протягом 15 днів з моменту розмитнення гуманітарної допомоги

Отримувачі медичної гуманітарної допомоги - протягом 60 днів (з інвентарним описом сформований через MedData) з моменту розмитнення гуманітарної допомоги

У решті випадків - не пізніше 90 днів з моменту розмитнення гуманітарної допомоги

Звіт подається щомісяця до 15-го числа.

 

В якій формі потрібно звітувати?

Звіт подається в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги (в тій, де подавалась інформація про перелік товарів, що визнаються гуманітарної допомогою) за затвердженою формою. Документ має бути підписаний або в електронній формі, або відсканований з підписом відповідальної особи. 

До звіту можуть додаватися копії первинних документів отримувача або набувача гуманітарної допомоги — юридичної особи. 

 

Що буде, якщо я не подав звіт?

Отримувач, крім бюджетних підприємств, втрачає статус отримувача гуманітарної допомоги у разі неподання звіту протягом 90 календарних днів з дати митного оформлення гуманітарної допомоги. Його обліковий запис в реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги блокується. Можливість зареєструватись знову буде тільки через 6 місяців. 

 

Що буде якщо я запізнився та невчасно подав звіт?

Отримувач, крім бюджетних підприємств втрачає статус отримувача гуманітарної допомоги. Його обліковий запис в єдиному вікні блокується. Можливість зареєструватись знову буде тільки через 6 місяців. 

 

Що потрібно вказувати в звіті?

Звіт має містити інформацію про те, куди ГО передала гуманітарну допомогу та в якій кількості, а також скільки лишилось на складі. У разі, якщо розподіл гуманітарної допомоги протягом звітного періоду не здійснювався, звіт має відображати актуальну інформацію про наявність гуманітарної допомоги.

 

Якщо я не встиг роздати всю гуманітарну допомогу, як мені звітувати?

Інформацію щодо нерозподілених товарів в звіті потрібно вказати в графі “Залишок загалом” та зазначити об'єм (вагу, кількість) товарів, які не вдалось роздати протягом визначеного терміну і які продовжують зберігатися на складі. Ця цифра має пропорційно зменшуватись протягом наступних звітів. 

 

Хто має доступ до документів Автоматизованої системи?

Дані Автоматизованої системи публічні та відкриті абсолютно для всіх. Це означає, що будь хто може подивитись, хто яку гуманітарну допомогу завозить. Виключенням є тільки інформація, яка стосується товарів військового призначення та подвійного використання (для військових). Ця інформація прихована для громадськості, але доступна правоохоронцям. 

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/23048.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове