Міністерство соцiальної політики України


Мінсоцполітики посилює співпрацю зі Світовим Банком щодо підтримки реформ соціальної сфери

28 Липня 2023, 11:00

 

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович провела зустріч з Віце-президентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані. З боку Мінсоцполітики у зустрічі також  взяли участь Перший заступник Міністра Дарія Марчак та заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ганна Пророк.  Від Світового банку – Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банержі, Голова Представництва Світового банку в Україні Геворг Саркісян, заступник виконавчого директора Світового банку Роман Качур.

Під час зустрічі сторони обговорили основні напрямки подальшої співпраці.

Оксана Жолнович розповіла про пріоритетні проєкти, що реалізуються міністерством. Зокрема, обговорили  напрямки деінституалізації інтернатних закладів та розвитку сімейних форм виховання, соціалізації і повернення до повноцінного життя осіб з інвалідністю, реформування соціальних послуг.

Наразі  Міністерство працює над реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який підтримується Світовим банком. Він спрямований на проведення соціальних реформ задля зменшення рівня бідності та підвищення соціальної захищеності найбільш вразливих верств населення в Україні.

Для ефективного проведення закупівель в рамках цього проекту було обговорено перспективи їх проведення через електронну систему закупівель Prozorro. Наразі про це досягнуто домовленості на технічному рівні, Мінсоцполітики готує відповідні проекти зміни до нормативних актів. Запровадження закупівель за цим проектом через систему Prozorro забезпечить підвищення конкуренції, прозорості  та результативності торгів, що здійснюються в межах проєкту.

Також було обговорено подальшу співпрацю зі Світовим банком в частині фінансування нових кредитних програм, сфокусованих саме на підтримці реформ в соціальній сфері. Зокрема, це стосується підвищення рівня цифровізації соціальної сфери,  розширення програм підтримки для малозабезпечених осіб та створення інструменту співфінансування з державного бюджету окремих, пріоритетних та найбільш дефіцитних соціальних послуг в громадах. 

Під час зустрічі міжнародні партнери заявили, що Світовий банк готовий і надалі підтримувати розвиток сфери соціального захисту в Україні. 

Оксана Жолнович висловила подяку Світовому банку за безпрецедентну підтримку соціальної сфери України в умовах викликів сьогодення, а також – за сприяння реформуванню і підвищенню ефективності інструментів соціальної підтримки громадян.

«Опинившись у надважкій ситуації,  ми як країна мусимо перетворювати свої виклики в нові можливості. Побудова системи соціальної підтримки з цифровими послугами, конкурентним ринком їх надання, адресною допомогою, щоб людина могла подолати життєві труднощі і повернутися до повноцінного й економічно незалежного життя, – шлях, яким міністерство продовжить рухатися і надалі», - зазначила Оксана Жолнович. 

 

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/22984.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове