Міністерство соцiальної політики України


Європейська Комісія представила новий онлайн-інструмент із сприяння у пошуку роботи громадянами України

25 Жовтня 2022, 16:32

 

 

Європейська Комісія 10 жовтня 2022 року представила новий онлайн-інструмент із сприяння у пошуку роботи громадянами України, який допоможе українцям, які користуються механізмом тимчасового захисту, знайти роботу в ЄС – пілотний Фонд талантів ЄС: EU Talent Pool pilot initiative

Цей проект надає можливість забезпечити швидку та ефективну інтеграцію громадян України у ринок праці, що є спільною ініціативою Єврокомісії та Європейського агентства праці за участі та підтримки Європейської міграційної мережі.

Інструмент EU Talent Pool реалізується через Європейську мережу співробітництва служб зайнятості - EURES, яким управляє Європейське агентство праці. EURES об’єднує національні служби зайнятості, приватні агентства з працевлаштування та роботодавців у всьому ЄС, а також містить інформацію про понад 3 мільйони вакансій і 4000 роботодавців в ЄС.

 

Щодо фондів ЄС для допомоги українським переміщеним громадянам 

Щодо працевлаштування українських громадян в країнах ЄС.

04.04.2022 р. Рада ЄС ухвалила законодавчі зміни, які дають можливість державам-членам ЄС перенаправляти ресурси з фондів політики згуртованості та Фонду європейської допомоги найбільш знедоленим на потреби громадян україни, які шукають притулку в країнах ЄС від російської військової агресії проти України.

Відповідне рішення надає можливість забезпечити держави-члени ЄС достатніми ресурсами для задоволення зростаючих потреб переміщених осіб, зокрема у житлі, освіті та охороні здоров’я.

Рада ЄС схвалила регламент «Дії згуртованості для біженців у Європі» (Cohesion’s Action for Refugees in Europe (CARE), що вносить зміни до законодавчої бази на 2014-2020 рр., яка регулює Європейські структурні та інвестиційні фонди та Фонд європейської допомоги для найбільш знедолених.

Зокрема, відповідні зміни передбачають гнучкість у перерозподілі ресурсів між програмами, що фінансуються Європейським фондом регіонального розвитку (ЄФРР) та Європейським соціальним фондом, для підтримки переміщених осіб.

Така гнучкість означає, наприклад, що ресурси ЄФРР, призначені для інфраструктурних проєктів, можуть бути перерозподілені для надання медичної допомоги та освіти особам, які рятуються від війни росії проти України.

Держави-члени можуть використати загалом до 9,5 мільярдів євро в рамках траншу REACT-EU на 2022 рік, однієї з найбільших державних інвестиційних програм ЄС, а також нерозподілених ресурсів політики згуртованості з бюджетного періоду 2014-2020 рр.

CARE також продовжує на один звітний рік 100% фінансування з бюджету ЄС для програм згуртованості. Це полегшить навантаження на національні та регіональні бюджети держав-членів ЄС, пов’язане з прибуттям вимушено переміщених осіб з України.

Датою початку застосування нових заходів, які мають право на фінансування в рамках CARE, є 24 лютого 2022 року – дата російського вторгнення.

Продовження 100% фінансування, розблокування незапрограмованого фінансування політики згуртованості з 2014-2020 рр. та транш React-EU на 2022 рік, надало доступ до близько 17 мільярдів євро фінансових ресурсів.

Рада ЄС також прийняла поправку до фондів внутрішніх справ на 2014-2020 рр. та до Фонду притулку, міграції та інтеграції на 2021-2027 рр. Це рішення продовжить на один рік термін реалізації фондів внутрішніх справ на 2014-2020 рр. та відкриє доступ до невитрачених сум у Фонді притулку та міграції, які раніше були призначені на інші цілі.

Це рішення також дозволить державам-членам терміново використати кошти, що залишилися, щоб допомогти значній кількості вимушено переміщених осіб.

Надається також можливість державам-членам та іншим державним або приватним донорам робити додаткові фінансові внески до фонду на 2021-2027 рр. Цей зовнішній цільовий внесок дозволить фінансувати діяльність з надання притулку та міграції в державах-членах під час криз, зокрема тих, що виникли внаслідок вторгнення рф в Україну.

Громадяни України, які перебувають в ЄС в рамках рішення Ради ЄС від 04.03.2022 р. про активацію механізму тимчасового захисту громадян, які прибувають до ЄС з України, мають можливість працювати як найняті або самозайняті працівники, отримувати доступ до професійного навчання, а також користуватися однаковим ставленням на рівні з працівниками в державах-членах ЄС стосовно оплати праці та інших умов.

У цьому контексті Європейська Комісія:

• допомагає людям, які прибувають з України, набути необхідних навичок для виходу на ринок праці ЄС. Підтримка може фінансуватися за рахунок фондів «Політики згуртованості» і нової програми «Заходи згуртованості для біженців у Європі» (CARE), а також Фонду притулку, міграції та інтеграції. Це може включати таку допомогу, як мовні курси, консультування або базова підготовка.

• Мовні і базові цифрові навички також можуть бути напрацьовані за допомогою мереж «Пакту про навички», що об'єднують регіональні органи влади, освітні організації та неурядові організації, причетні до підтримки людей, котрі виїхали з України.

• Єврокомісія додала українську мову до Інструменту профілю кваліфікацій ЄС для громадян третіх країн, щоб допомогти українським шукачам роботи і тим, хто бажає продовжити навчання.

• Європейська Комісія опублікувала рекомендацію для спрощення визнання наукових і професійних кваліфікацій, отриманих в Україні. Це полегшить роботодавцям і навчальним закладам розуміння навичок українців, які прибувають до ЄС.

• Європейський фонд навчання допомагає ЄС, національним та українським органам влади порівняти українську та європейську системи кваліфікацій. Він також створює ресурсний центр, щоб допомогти як українцям, котрі звертаються за сприянням у визнанні їхніх кваліфікацій, так і іншим особам, котрі потребують інтерпретації кваліфікацій.

• Державні служби зайнятості відіграватимуть ключову роль у активній політиці на ринку праці, спрямованій на використання навичок новоприбулих, та виступатимуть у ролі посередників на ринку праці.

Новий онлайн-інструмент пошуку роботи, запущений 10 жовтня 2022 р., допоможе людям, які користуються тимчасовим захистом в ЄС, знайти роботу в Європейському Союзі. Після реєстрації в пілотній ініціативі EU Talent Pool (EU Talent Pool) особи, які перебувають під тимчасовим захистом, можуть завантажити свої резюме, щоб їхні профілі стали доступними для більш ніж 4000 роботодавців, національних державних служб зайнятості та приватних агентств з працевлаштування.

Забезпечення швидкої та ефективної інтеграції у ринку праці є важливим як для приймаючих громад, так і для тих, хто рятується від війни.

Цей проект є спільною ініціативою Єврокомісії та Європейського управління праці за участі та підтримки Європейської міграційної мережі. Пілотний проект EU Talent Pool, доступний англійською, українською та російською мовами, реалізується через портал EURES, - портал пошуку роботи (EURES portal), яким керує Європейське управління праці. Він об’єднує національні служби зайнятості, приватні агентства з працевлаштування та роботодавців у всьому ЄС. EURES містить інформацію про понад 3 мільйони вакансій і 4000 роботодавців.

Пілотна програма EU Talent Pool відкрита для всіх шукачів роботи, які користуються тимчасовим захистом відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист або захистом відповідно до національного законодавства, що забезпечує їм право на роботу. Для держав-членів участь у пілотному проекті EU Talent Pool є добровільною.

Після реєстрації інструмент проводить шукачів роботи через процес, у якому вони можуть визначити свої навички та завантажити своє резюме. Резюме, опубліковані в пілотному проекті EU Talent Pool, будуть доступні державним службам зайнятості в усіх країнах-учасницях, а також зареєстрованим роботодавцям у всіх країнах, які є частиною Європейської мережі співробітництва служб зайнятості (EURES). Шукачі роботи також можуть переглядати всі вакансії, опубліковані на порталі EURES.

 




Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/22298.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове