Міністерство соцiальної політики України


Мінсоцполітики підписало Меморандум про співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців

16 Серпня 2022, 17:02

 

 

16 серпня 2022 року Міністерство соціальної політики України уклало Меморандум про взаєморозуміння з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) для надання грошової допомоги постраждалим внаслідок війни українцям.

Меморандум було підписано Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович та Керівником Представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні Роберто Віла Сексто.

Відповідно до Меморандуму, підтримкою, додатково до державних програм, буде охоплено 20 000 людей з числа найбільш вразливих груп. Це внутрішньо переміщені особи на території України, люди, які проживають на тимчасово окупованих та деокупованих територіях або населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій. Планується надавати грошову допомогу в розмірі 2200 грн щомісяця протягом трьох місяців, виплата буде здійснена одноразовим платежем 6600 грн.

Керівник Представництва NRC в Україні Роберто Віла Сексто зазначив, що організація вже надала допомогу 30 000 постраждалим від війни українцям та планує і надалі підтримувати найуразливіші родини в Україні.

Міністр висловила щиру подяку партнерам за активну широкопланову підтримку, що надається людям, які постраждали від війни, підкреслила її важливість для країни. 

За словами Оксани Жолнович, міністерство разом з партнерами опрацьовує додаткові шляхи надання допомоги окремим вразливим категоріям громадян, які потребують цільової підтримки, зокрема, людям з інвалідністю, літнім людям, що потребують догляду, дітям-сиротам тощо.

Сторони домовились вивчити можливості розширення напрямів спільних гуманітарних програм.

 

Довідково

Норвезька рада у справах біженців (NRC) розпочала свою роботу в Україні в листопаді 2014 року. Відтоді організація надала допомогу понад 700 000 людей у східних регіонах, які постраждали внаслідок війни на Донбасі. 

Із ескалацією війни, було розширено програми. NRC продовжує допомагати людям, які живуть на сході країни, що є гарячою точкою, а також допомагає внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у західних областях.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/22123.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове