Міністерство соцiальної політики України


Уряд за пропозиціями Мінсоцполітики розширив можливості працевлаштування переміщених соціальних працівників та підтримку громад у забезпеченні соціальними послугами ВПО

7 Липня 2022, 17:35

 

 

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, яке одночасно допоможе громадам впоратись з додатковим навантаженням на соціальну інфраструктуру внаслідок великої кількості внутрішньо переміщених людей, які потребують соціальних послуг, а також розширить можливості працевлаштування для соціальних працівників, які перемістились внаслідок бойових дій до відносно безпечних регіонів України.

Зокрема, ухвалене Урядом рішення передбачає можливість для надавачів соціальних послуг, включених до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг:

• Отримати компенсацію витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб, працевлаштованих на посади фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, соціальних робітників, практичних психологів, соціального педагога, інших працівників надавачів соціальних послуг (відповідні зміни ухвалені до Постанови Кабінету Міністрів України №331 від 20.03.2022).

• Звернутись за компенсацією витрат на облаштування місць для переміщених отримувачів соціальних послуг, забезпечення їх продуктами харчування, одягом, взуттям, засобами гігієни та предметами першої необхідності за рахунок коштів, що надійшли як благодійна допомога на гуманітарний рахунок, відкритий Мінсоцполітики в НБУ (відповідні зміни ухвалені до Постанови Кабінету Міністрів України №220 від 07.03.2022).

• Отримати компенсацію за витрати на оплату комунальних послуг під час розміщення тимчасово переміщених осіб (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №261 від 11.03.2022).

Також у випадках евакуації людей, які отримували послуги стаціонарного, паліативного догляду або підтриманого проживання у закладах державної або комунальної форми власності, до аналогічних закладів у відносно безпечних регіонах передбачена можливість передавати кошти між місцевими бюджетами для фінансування відповідних послуг.

«Ми всі розуміємо, що під час дії воєнного стану критично збільшилось навантаження на працівників надавачів соціальних послуг громад у відносно безпечних регіонах України внаслідок переміщення людей з місць бойових дій.

Зокрема, більше 3,5 тисяч людей, які отримували соціальні послуги у стаціонарних умовах в закладах, були евакуйовані до аналогічних закладів, розташованих в більш безпечних регіонах.

А є ще переміщені літні люди та люди з інвалідністю, які не перебували у закладах з проживанням, але на сьогодні втратили домівки або можливість повернутись додому та потребують догляду.

Так, під час воєнного стану більше 4 тисяч літніх людей протягом доби після звернення, в екстреному порядку, який ми розробили, були влаштовані до закладів стаціонарного догляду і отримали дах над головою, їжу, ліки, догляд, іноді навіть не маючи при собі документів.

Більше 9,5 тисяч літніх людей отримали протягом доби після звернення послуги з догляду вдома.

Також потребують додаткової уваги та соціального супроводу фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками багато сімей з дітьми, які є внутрішньо переміщеними особами.

Надання соціальних послуг фінансується з місцевих бюджетів. Але в місцевих бюджетах не були передбачені коштів для надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам. Тому ми запропонували використати всі можливості навіть в умовах обмежених ресурсів, щоб підтримати громади, які прийняли переміщених людей, в наданні соціальних послуг за рахунок коштів Державного бюджету та благодійної допомоги, яка надходить на офіційні урядові рахунки.

Але громадам не вистачає не лише коштів. Їм також не вистачає підготовленого персоналу для надавачів соціальних послуг. А з іншого боку, ми маємо соціальних працівників, які перемістились з місць бойових дій та не мають роботи.

Саме тому ми запропонували компенсувати надавачам соціальних послуг державної або комунальної форми власності витрати на оплату праці внутрішньо переміщених осіб, працевлаштованих на посади фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, психологів, інших працівників надавачів соціальних послуг, на тих самих умовах, як наразі такі витрати компенсуються приватним закладам.

Це одночасно сприятиме зростанню зайнятості серед переміщених людей і підтримає громади у забезпечення соціальними послугами внутрішньо переміщених осіб та створенні нових робочих місць», - прокоментувала Марина Лазебна.

 
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/22025.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове