Міністерство соцiальної політики України


Україна посилює співпрацю з Трастовим фондом НАТО з медичної реабілітації

1 Липня 2022, 17:07

 

 

30 червня 2022 року під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань реалізації Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією HATO з підтримки та постачання про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації.

У засіданні Координаційної ради взяли участь представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міноборони, МВС, Нацгвардії, МОЗ, ДСНС та Держприкордонслужби.

Під час засідання було обговорено діючі ініціативи та перспективи реалізації на період 2022-2023 рр. нових ініціатив проекту Трастового Фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції в Україні.

Було підтримано 11 нових ініціатив від Мінсоцполітики, Мінветеранів, МОЗ, ДСНС та Держприкордонслужби, зокрема щодо:

- фінансування виготовлення протезів для постраждалих військовослужбовців та інших категорій осіб за новітніми технологіями, які в подальшому будуть впроваджуватися в рамках навчальних семінарів для поширення досвіду у всі регіони України;

- закупівлі медичного обладнання для реабілітації важкопоранених, а також протезованих військовослужбовців для закладів з лікування (реабілітації), підвідомчих МОЗ, Мінсоцполітики, Мінветеранів, ДСНС та Держприкордонслужби;

- професійної підготовки (підвищення кваліфікації) психологів за міжнародними стандартами.

Учасники засідання погодились, що наслідки війни є катастрофічними. Зокрема, стрімко збільшується і в подальшому збільшуватиметься кількість людей з інвалідністю (у тому числі з важкими формами) як серед мирних мешканців, зокрема дітей, так і захисників України. У зв’язку з цим перед Україною постає виклик щодо забезпечення їх реабілітаційними послугами та розбудови інституційної спроможності в Україні в післявоєнний період.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/21999.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове