Міністерство соцiальної політики України


Мінсоцполітики посилює роботу з протидії торгівлі людьми в умовах воєнного стану

28 Червня 2022, 17:14

 

 

Після повномасштабного вторгнення рф на територію України стало необхідним напрацювати дієві заходи з протидії торгівлі людьми в умовах війни. З ініціативи Мінсоцполітики та за технічної підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Агентства США з міжнародного розвитку відбулася сесія стратегічного планування.

Участь у заході взяли представники дотичних до цієї проблематики міністерств, відомств, а також міжнародних і громадських організацій.

Відкрила засідання заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Анна Сергєєва, яка поінформувала учасників стосовно результатів аналізу поточної ситуації та представила роботу Уряду України у сфері протидії торгівлі людьми в умовах військового вторгнення рф.

«Українці стикнулися з новими викликами, які підвищили їх вразливість, зокрема до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. У зв’язку з цим Мінсоцполітики посилило інформаційно-роз‘яснювальну роботу серед населення, а також скоординувало дії міжнародних і громадських організацій щодо інформаційних заходів з метою протидії торгівлі людьми», — зазначила заступник Міністра.

Наступним кроком стане доопрацювання з урахуванням викликів воєнного стану та затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.

Учасники наради узгодили завдання, спрямовані на вирішення таких проблем:

- створення безпечних міграційних маршрутів для населення, яке переміщується, сприяння у їх реєстрації на новому місці перебування, допомоги у відновленні документів, якщо це необхідно;

- реагування на нагальні потреби шукачів притулку та зниження їх вразливості до торгівлі людьми;

- навчання причетних структур щодо виявлення та ідентифікації постраждалих осіб;

- інформування громадян про небезпеку та ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, посилення уваги до уразливих категорій населення;

- виявлення та притягнення до відповідальності злочинців;

- забезпечення готовності внутрішньої системи надання якісної і своєчасної допомоги постраждалим особам.

Робота з оновлення проекту Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року триває. Узагальнені пропозиції за результатами заходу знайдуть в ній своє відображення.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/21986.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове