Міністерство соцiальної політики України


Справедливість в індексації пенсій відновлено на законодавчому рівні - Марина Лазебна

29 Квітня 2022, 20:05

 

 

Міністерство соціальної політики вітає підписання Володимиром Зеленським, Президентом України Закону щодо удосконалення пенсійного законодавства, розробленого Мінсоцполітики.

«Сьогодні Президент підписав Закон, який забезпечує щорічну індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів з урахуванням показників інфляції та росту середньої заробітної плати. Також повертається дата щорічної індексації - 1 березня. Вона тепер зафіксована в законі, і не буде коригуватись щороку вручну політиками.

Цей закон про справедливість, бо він поширює єдині правила індексації на всі пенсії.

З урахуванням проблем, з якими люди передпенсійного віку зіштовхуються при працевлаштуванні, закон дозволяє достроково призначати пенсії, за півтора роки до досягнення пенсійного віку, тим людям, у яких є повний страховий стаж, і трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі скороченням штату, ліквідацією підприємства.

А ще відтепер достроково призначатимуться пенсії матерям і батькам дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність», - прокоментувала Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України.
Адреса цієї сторінки: http://www.msp.gov.ua/news/21780.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове